«Ліга Сильних» допоможе 30 громадам впровадити стандарти інклюзивності у відбудові
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Ліга Сильних» допоможе 30 громадам впровадити стандарти інклюзивності у відбудові
Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю пропонує 30 українським громадам допомогу та експертні консультації в процесі інклюзивної відбудови. Про це повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.
«Ми шукаємо 30 громад, які готові впровадити стандарти доступності та інклюзивності в процесі відбудови. Проєкт передбачає участь громад із регіонів, які найбільше постраждали від знищення критичної та соціальної інфраструктури та наслідків прямої окупації. Заповнити заявку на участь в проєкті можна до 15 вересня», — розповіла Сидоренко.
Учасники отримають допомогу за такими напрямами:
- проведення аналізу інклюзивності та доступності в громаді (наявність нормативно-правових актів та рівень доступності в громаді), процедура раннього залучення людей з інвалідністю до формування стратегічних напрямів (консультації);
- надання рекомендацій до Стратегій та Програм відновлення;
- аналіз проєктної документації на відбудову;
- навчальні тренінги щодо інклюзивної відбудови.
Для участі у відборі потрібно заповнити форму за посиланням до 15 вересня цього року. Пріоритет надаватиметься територіальним громадам Херсонської, Чернігівської, Київської, Сумської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської та Миколаївської областей.
Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю розпочав роботу в липні в Києві. Його діяльність спрямована на включеність інтересів людей з інвалідністю в програмах відновлення. Послуги Центру включають експертні консультації для стейкхолдерів процесів відновлення, адвокацію питань включення стандартів Конвенції прав осіб з інвалідністю до Плану відновлення України.
Нагадаємо, у червні представники дев'яти громадських організацій звернулися із заявою до центральних та місцевих органів влади з проханням забезпечити інклюзивну відбудову країни.
Зокрема, правозахисники закликали владу забезпечити участь представницьких організацій людей з інвалідністю у всіх процесах прийняття рішень на всії етапах програмного циклу відновлення; надавати всю інформацію організаціям громадянського суспільства, зокрема громадським організаціям людей з інвалідністю, у доступних форматах та підтримувати будівельні компанії, які демонструють корпоративну відповідальність за дотримання прав людини, включення у свою роботи принципи універсального дизайну.
- Читайте також: У майбутній відбудові українці більше бояться корупції, ніж повторення війни, — дослідження Transparency International
Фото: «Ліга Сильних»