Мікрогранти для українських митців — за промоцію демократії

Мікрогранти для українських митців — за промоцію демократії

13:41,
16 Листопада 2022
934

Мікрогранти для українських митців — за промоцію демократії

13:41,
16 Листопада 2022
934
Мікрогранти для українських митців — за промоцію демократії
Мікрогранти для українських митців — за промоцію демократії
Українські молоді та досвідчені митці мають змогу отримати від 50 до 500 євро за промоцію основ демократії у своїх творах.

З 9 листопада до 7 грудня митці України зможуть подати заявку на виграш мікрогранту в розмірі від 50 до 500 євро. Проєкт для творців під назвою Democracy Frontline за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини ініціювала німецька громадська організація «___mediafrontline» у партнерстві з ГО «Тинк Тенк Юкрейн» (організатори щорічного кінофестивалю Kharkiv Meet Docs).

До участі запрошують творців, що працюють у таких напрямах:

 • поети й письменники (Poetic Frontline);
 • художники та дизайнери (Visual Art Frontline);
 • стендап-коміки (Stand Up Frontline);
 • хіп-хоп виконавці (Hip-Hop Frontline);
 • сценаристи (Film Frontline);
 • журналісти (Mass Media Frontline).

Щоб стати учасником конкурсу грантів, необхідно подати проєкт, який відображає один із трьох векторів:

Відображення принципів сучасної демократії:

 • повага до людської гідності, прав і свобод людини;
 • свобода людини самостійно робити вибір та приймати рішення, які впливають на її життя чи життя суспільства;
 • відповідальність і прозорість дій влади;
 • відсутність будь-якої дискримінації за будь-якою ознакою;
 • верховенство права;
 • повага до прав людини, включно з правами меншин, визнання того, що всі люди народжуються вільними та рівними у своїх правах.

Протидія: фейкам, пропаганді, наративам країн-терористів, підміні понять, насильницькій русифікації, нав’язуванню російської культури.

Прогнозування майбутнього незалежної України: боротьба з корупцією, вступ до Європейського Союзу та НАТО, рефлексія в площині російсько-української загарбницької війни.

Долучитися до конкурсу можна до 9 грудня. Для цього необхідно заповнити форму, завантажити згідно з визначеними правилами своє творіння, додати дві світлини і власну творчу характеристику (короткий мотиваційний текст до 300 символів).

Обмежень у кількості поданих робіт немає: один митець може надіслати на розгляд одразу декілька творів.

Неповнолітні також можуть доєднатися до конкурсу, але тільки за згодою батьків/опікунів. Тоді в разі перемоги учасник отримає грошовий приз за участю батька/опікуна.

Обиратимуть переможців експерти проєкту та запрошені компетентні фахівці. Вони виставлятимуть учасникам оцінки за 5-бальною шкалою.

За кількістю отриманих балів журі визначить близько 100 переможців, що отримають мікрогранти різної номінальності. Їхні імена оголосять 1 грудня. Оберуть 40–50 літературних творів, 40 візуальних ілюстрацій, 1 хіп-хоп композицію, 1 сценарій фільму, 5 стендапів та 5 журналістських матеріалів.

Фінальним заходом проєкту стане подія наживо у форматі квартирника. Вона відбудеться у безпечному просторі. До квартирника долучаться учасники всіх напрямів програми Democracy Frontline та представники різних іноземних установ.

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду