Уряд перевів державні конкурси проєктів для громадських організацій в електронний формат. Що змінилося
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Уряд перевів державні конкурси проєктів для громадських організацій в електронний формат. Що змінилося
4 серпня Кабінет Міністрів ухвалив зміни до Постанови №1049 «Про затвердження порядку проведення конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка».
Згідно зі змінами, конкурси відбуватимуться в електронному форматі. Для цього на платформі «ВзаємоДія» діятиме програмний модуль «Е-Конкурси», або «Конкурси проектів інститутів громадянського суспільства», зазначається в документі. Наразі на платформі цей модуль недоступний: технічну можливість проводити конкурси онлайно створить офіційне повідомлення Міністерства цифрової трансформації про розширення функціоналу платформи. Доти постанова залишає за організатором право проводити конкурс без використання електронної системи.
В Українському незалежному центрі політичних досліджень, який брав участь в адвокації змін, відзначили й низку інших ключових змін оновленої процедури. В УНЦПД вважають, що онлайн-формат ставить усіх учасників в однакові умови, а єдині правила позбавлять від паперових незручностей, підвищать прозорість процедур, автоматизують оцінювання проєктів «без свавільного втручання організаторів».
Раніше «Детектор медіа» писав, що на серпень-вересень заплановані навчальні семінари щодо проведення електронних конкурсів й участі в них.
Нагадаємо, згадана постанова №1049 від 2011 року дозволила проводити конкурси проєктів для громадських організацій і описала їх порядок. Уперше такий конкурс провели в 2012 році в Міністерстві молоді та спорту для молодіжних і дитячих об'єднань. У 2016 році конкурс проєктів для ГО оголосили в Міноборони, а в 2020 році — Мінсоцполітики та Мінветеранів. У 2021 році конкурс для програм проєктів чи заходів, розроблених громадськими об’єднаннями чи творчими спілками провела Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації.
За ініціативи громадських організацій конкурси вирішили перевести в електронний формат. Про готовність прототипу єдиної електронної платформи експерти громадянського суспільства заявили восени 2020 року.
Як «Детектор медіа» писав раніше, практика проведення конкурсів для ОГС щороку розширюється і в регіонах.
Експерти переконані, що конкурси проєктів — необхідна заміна механізму «прямого» державного фінансування громадських організацій, якому бракує прозорості.
Фото thedigital.gov.ua, інфографіка УНЦПД