ООН в Україні запустила кампанію проти гендерно зумовленого насильства

ООН в Україні запустила кампанію проти гендерно зумовленого насильства

13:04,
26 Листопада 2024
310

ООН в Україні запустила кампанію проти гендерно зумовленого насильства

13:04,
26 Листопада 2024
310
ООН в Україні запустила кампанію проти гендерно зумовленого насильства
ООН в Україні запустила кампанію проти гендерно зумовленого насильства
В рамках акції можна, зокрема, поширити контакти допомоги для постраждалих і поділитись власними думками чи історією про гендерне насильство у соцмережах.

ООН в Україні запустила онлайн-кампанію в межах «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Про це повідомляють організатори акції.

Кампанія проходить щороку з 25 листопада по 10 грудня. Її мета — привернути увагу до цієї теми та закликати протидіяти будь-яким формам гендерно зумовленого насильства.

Гендерно зумовлене насильство (ГЗН) — це дії проти людини через її стать чи гендер, що завдають їй фізичної, психологічної, сексуальної або економічної шкоди. Проявами ГЗН зазвичай є домашнє насильство, домагання, насильство з боку інтимного партнера, примусові шлюби, сексуальна експлуатація та інші шкідливі практики.

Як пишуть організатори, кожна третя жінка в світі хоча б раз у житті зазнавала фізичного або сексуального насильства. Близько 70% жінок зазнають насильства під час війн та криз. При цьому лише третина постраждалих звертається за допомогою.

В умовах війни ця тенденція стає особливо небезпечною, адже постраждалі схильні применшувати свій біль перед загальнонаціональними проблемами, пояснювати заподіяну шкоду особливостями переживань чи характеру кривдника/-ці та вважати звернення про допомогу «невчасним».

Тому ООН в Україні запускає кампанію #СтопНасильствуЗараз, аби підкреслити, що протидія насильству не терпить зволікань.

Щоб долучитись до акції, можна:

1. Поділитись інформацією про контакти допомоги для постраждалих від гендерно зумовленого насильства:

  • Урядова гаряча лінія: 15-47;
  • Національна гаряча лінія: 0 800 500 335 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного);
  • Поліція: 102 (в екстрених випадках).

2. Поширити матеріали кампанії, використовуючи хештеги  #СтопНасильствуЗараз та #16ДнівПротиНасильства.

Матеріали доступні за посиланням: Аватарка проєкту, Кавер сторінки для Facebook, Ключове зображення.

3. Поділитись власними думками чи історією про ГЗН у своїх соцмережах, або ж дізнатись більше про проблему на офіційній вебсторінці проєкту.

«Насильство — це серйозний і складний виклик, тому в протидії йому важливий кожен голос. Почнімо діяти вже зараз!», — пишуть організатори акції.

Нагадаємо, в рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства» благодійний фонд «Рокада» у співпраці з Агентством ООН у справах біженців в Україні (UNHCR Ukraine) оголосив конкурс студентських відеоробіт, присвячений боротьбі з гендерно зумовленим насильством.  Дедлайн подачі робіт: 30 листопада 2024 року.

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду