7 вересня — завершальний четвертий день фестивалю «Протасів Яр» пам’яті Романа Ратушного
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
7 вересня — завершальний четвертий день фестивалю «Протасів Яр» пам’яті Романа Ратушного
У суботу, 7 вересня, в Києві пройде четвертий день фестивалю «Протасів Яр» пам’яті Романа Ратушного, громадського активіста і розвідника 93-ї бригади «Холодний яр». Це завершальний із чотирьох фестивальних днів, які проходили протягом усього літа на галявині Протасового Яру в Києві.
Програма четвертого дня фестивалю «Протасів Яр» пам’яті Романа Ратушного 7 вересня.
14:00 - 15:00 Виступ гурту МОВА
«Гурт досліджує та виконує пісні української естради 1960–1980-х. На фестивалі виконавці презентують програму з репертуару Тріо Маренич. «Чом ти не прийшов», «Вже сонце низенько», «Ой у гаю при Дунаю» — гурт здійняв величезну хвилю популярності українських народних пісень.
Наприкінці 1970-х вони збирали величезні зали, аж поки їм не заборонили виступати за межами Волинської області, у якій мешкали виконавці. І вже 7 вересня, спеціально для відвідувачів Фестивалю пам’яті Романа Ратушного, МОВА виконає найвідоміші пісні легендарного Тріо», — повідомляють організатори.
Локація: Галявина на Протасовому Яру (орієнтир — нижня заправка WOG, вул. Солом'янська, 40-а)
15:20 - 16:20 Дискусія «Свобода слова»
Учасники: Оксана Романюк, Директорка в Інституту масової інформації (ІМІ), Ярослав Юрчишин, народний депутат України від партії «Голос», голова парламентського Комітету з питань свободи слова, Данило Мокрик, журналіст Kyiv Independent, Власта Лазур, журналістка Радіо Свобода
Модераторка: Софія Челяк, журналістка, програмна директорка ГО «Форум видавців»
Локація: Галявина на Протасовому Яру (орієнтир — нижня заправка WOG, вул. Солом'янська, 40-а)
16:30 - 17:10 Розмова «Нитка Аріадни в українській культурі: від наших 1920-х до сьогодні»
Учасники: Олександр Савчук, видавець, Ярина Цимбал, редакторка й літературознавиця
«Як передати пам’ять про розстріляні покоління, про їхні культурні здобутки й досягнення? Особливо коли режим, який їх знищив, далі існує. В історії української культури так бувало не раз, але особливо гостро це відчувалося у ХХ столітті. Творців українського ренесансу 1920-х було знищено фізично, так само як їхні книжки, картини, артефакти. Механізми збереження й повернення пам’яти про них під час «відлиги» в 1960-х працювали натужно, тим паче режим ще не було повалено. То як і завдяки кому ми сьогодні пам’ятаємо?», — повідомляють організатори.
Локація: Галявина на Протасовому Яру (орієнтир — нижня заправка WOG, вул. Солом'янська, 40-а)
17:20 - 18:00 Лекція «Гнів, сарказм і спокій — три стани поезії Василя Стуса»
Учасник: Ростислав Семків, письменник, літературознавець
«Василь Стус — знакова постать української літератури всього ХХ сторіччя. Впертий борець за свободу, концептуальний мислитель, блискучий поет. Його біографія доводить, що людська особистість, що прагне зберегти свою цілісність, конче мусить сміливо виступати проти зла та несправедливості. Проте як поет він бачить значно далі: читати Стуса зараз — значить наближатися до істини, осягнути яку поза сильною поезією, просто неможливо. Читати Стуса — значить розуміти глибину», — повідомляють організатори.
Локація: Галявина на Протасовому Яру (орієнтир — нижня заправка WOG, вул. Солом'янська, 40-а)
19:30 - 20:30 Виступ гурту Vivienne Mort
Гурт є одним з провідних представників української незалежної музики. Нещодавно Vivienne Mort повернулися з благодійного туру Європою та видали свій 7-й альбом «Фата», який створювали протягом двох останніх років у Києві.
Локація: Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України (вул. Клінічна, 25)
Під час усіх фестивальних днів діє також дитяча програма від Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» і локації наших партнерів — VETERANKA та Фонду Максима Кривцова.
Фестиваль «Протасів Яр» пам'яті Романа Ратушного відбувається за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та підтримки Фонду RAZOM.
Читайте також: