Нобелівська лауреатка Наргес Мохаммаді оголосила голодування в іранській в’язниці
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Нобелівська лауреатка Наргес Мохаммаді оголосила голодування в іранській в’язниці
Лауреатка Нобелівської премії миру 2023 року правозахисниця Наргес Мохаммаді, яка перебуває в іранській в’язниці, оголосила голодування. Про це повідомили родичі та представники громадської кампанії за її звільнення, передає AFP.
«Сьогодні Наргес Мохаммаді із в’язниці Евін повідомила своїй родині, що кілька годин тому вона оголосила голодування. Ми стурбовані фізичним станом і здоров’ям Наргес Мохаммаді», — йдеться в заяві родини правозахисниці.
Зазначається, що Мохаммаді протестує проти обмеження медичного обслуговування ув’язнених та проти зобов’язання жінок носити хіджаб. Які саме вона висунула вимоги, не йдеться.
Раніше іранська влада відмовилася перевести правозахисницю з в’язниці до лікарні. За словами її чоловіка Таги Рахмані, співробітники в’язниці проігнорували розпорядження тюремного лікаря про її термінове переведення на лікування до цивільного шпиталю. Лікар обстежив Мохаммаді та виявив «критичний легеневий тиск і поганий стан артерій».
Іранська влада поки що офіційно не підтверджувала, що Мохаммаді почала голодування.
Наргес Мохаммаді нагородили Нобелівською премією миру 2023 року за «боротьбу проти гноблення жінок в Ірані та за просування прав людини і свободи для всіх».
Мохаммаді є іранською правозахисницею та віцепрезиденткою Центру захисників прав людини (DHRC). Протягом багатьох років вона висловлювала незгоду з обов’язковим правилом носіння хіджабу, накладеним на іранських жінок, а також з обмеженнями прав та свобод жінок в Ірані.
Іранський режим заарештовував її 13 разів, п’ять разів визнавав винною і засудив до 31 року ув’язнення та 154 ударів батогом.
Рішення про присудження їй Нобелівської премії пов’язане, зокрема, з масовою кампанією під гаслом «Жінка. Життя. Свобода», яка розпочалася в Ірані після загибелі активістки Махси Аміні минулого року. Учасники кампанії виступають за права жінок і, зокрема, проти обов’язкового носіння хіджабу. Масові акції жорстоко придушувала влада.
Фото: Наргес Мохаммаді / Amnesty International