У Німеччині запустили платформу відбудови України

У Німеччині запустили платформу відбудови України

14:15,
27 Березня 2023
1334

У Німеччині запустили платформу відбудови України

14:15,
27 Березня 2023
1334
У Німеччині запустили платформу відбудови України
У Німеччині запустили платформу відбудови України
Вона об’єднає зусилля державних і недержавних учасників процесу обох країн.

Федеральний уряд Німеччини запустив платформу, яка має на меті підтримати та зміцнити зобов’язання ФРН щодо відновлення України та об’єднати державних і недержавних учасників процесу. Про це повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Відбудова України — величезне завдання, з яким не можуть впоратися уряди поодинці. Тут потрібно залучення цілих суспільств. Ми у Німеччині маємо велике бажання долучитися до відбудови України», — заявила міністр економічного розвитку ФРН Свенья Шульце у виступі під час офіційного старту платформи.

За її словами, відбудова України вже розпочинається, хоч війна ще триває. При цьому довгострокова перспектива та раннє планування важливі заради стійкості українського суспільства, а також для успішної та ефективної відбудови країни.

Платформа відбудови України розглядається як місце зустрічі та обміну інформацією представників бізнесу, активних громадян, муніципалітетів Німеччини та України. Планується організація спеціалізованих конференцій, діалогових форумів і семінарів. Перший захід запланований на квітень.

Посол України в ФРН Олексій Макеєв на інавгураційній конференції наголосив, що українці розраховують на взаємовигідне співробітництво, а не просто на допомогу, і закликав інвестувати та купувати українські товари.

«Відбудова має розпочинатися зараз, а не тоді, коли ми переможемо. Ми не можемо гаяти час», — сказав Олексій Макеєв, запевнивши, що всі залучені кошти на проєкти використовуватимуться прозоро та ефективно.

Міністерство економічного розвитку ФРН за 4 місяці виділило 800 млн євро для допомоги Україні. За підтримки відомства в Україну доправлено чимало допомоги, зокрема медобладнання та ліки, пожежні машини, генератори, прилади для приготування їжі та опалення. Про це йшлося під час заходу.

Раніше Партнерство налагоджено між німецькими та українськими муніципалітетами, у сфері забезпечення водопостачання та водовідведення, між клініками. Для підтримки та розширення всіх цих партнерств міністерство цьогоріч надасть іще 25 мільйонів євро.

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що платформа з відновлення України «Об'єднані в захисті — об'єднані у відновленні» складатиметься з трьох рівнів і матиме кілька офісів у країнах-партнерах із центром у Києві.

За словами прем'єра, для України важливо сформувати міжнародну коаліцію з відновлення України. План відновлення України вже оцінюється у $750 млрд, важливим джерелом є конфіскація коштів агресора.

Процес відновлення базуватиметься на прозорості, для чого Україна ініціює створення групи радників, куди ввійдуть європейські й американські політики та економісти зі світовими іменами.

Фото: Ольга Танасійчук, «Укрінформ»

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду