Коаліція РПР вимагає вибачень від голови конкурсної комісії з обрання очільника САП за неетичну поведінку
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Коаліція РПР вимагає вибачень від голови конкурсної комісії з обрання очільника САП за неетичну поведінку
Громадська спілка «Коаліція Реанімаційний пакет реформ» опублікувала відкритий лист-звернення до Катерини Коваль, голови конкурсної комісії з обрання керівника САП. На думку спільноти, вона «безпідставно звинуватила в зриві засідань комісії та підриві довіри до її рішень» Романа Куйбіду, експерта Коаліції РПР та члена правління Центру політико-правових реформ.
Підписанти листа нагадали, що конкурсна комісія підрахувала кількість набраних кандидатами балів ще в грудні 2021 року, але не оголосила переможця лише 19 липня 2022 року після публічного заклику Президента України.
Під час засідання члени комісії дискутували щодо формулювань проєкту рішення, і на пропозицію Романа Куйбіди Катерина Коваль відповіла, що «він як майбутній політик дуже багато зробив для того, щоб зривати деякі засідання та підривати довіру до рішень комісії». «Ми домовились поставити питання на голосування. Ви можете не голосувати. Я знала, що у вас буде така точка зору, тому що ви послідовно намагаєтеся не дати нам прийняти рішення. … Якісь заяви робите у фейсбуці. Ви проти такого? Голосуйте проти», — сказала вона.
«Цікаво, що саме пан Роман Куйбіда наполягав на засіданні конкурсної комісії 24 грудня 2021 року затвердити результати конкурсу та визначити переможця. Саме він входив до числа тих членів комісії, які згодом неодноразово закликали Катерину Коваль призначити чергове засідання комісії для офіційного оголошення результатів конкурсу на посаду очільника САП», — йдеться в листі.
Підписанти листа вважають, що закиди вбік експерта неетичні та підривають засади діалогу влади та громадськості, «який вкрай необхідно берегти в складний для країни час». У заяві закликали Катерину Коваль вибачитися перед Романом Куйбідою публічно.
Нагадаємо, Коаліція РПР включає 26 організацій громадянського суспільства.
Раніше про ключові проблеми реформування судової системи, наслідки резонансних рішень і нову Антикорупційну стратегію країни розповідав Роман Куйбіда.