Захист Стерненка попросив перевести його з СІЗО Одеси до Києва
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Захист Стерненка попросив перевести його з СІЗО Одеси до Києва
Адвокат Масі Найєм 23 лютого подав заяву про застосування заходів безпеки щодо активіста й блогера Сергія Стерненка, а саме: попросив перевести його з Одеського СІЗО до Києва через загрозу життю та здоров’ю. Про це юридична компанія «Міллер», яка представляє інтереси Стерненка в кримінальному провадженні про самозахист, повідомила в Facebook.
«За нападом на українського активіста Сергія Стерненка стояли представники правоохоронних органів міста Одеси. Саме тому перебування Сергія в Одеському СІЗО, куди його доправили після оголошення вироку, несе реальну загрозу його життю та здоров’ю. У зв’язку з цим наш адвокат Масі Найєм подав відповідну заяву на ім’я керівника Одеського СІЗО Чишкали Сергія Миколайовича. Ми просимо перевести Стерненка до Києва», – розповіли в компанії та уточнили, що на розгляд передбачено три дні, згідно з законом.
«Міллер» також повідомив, що аналогічні заяви направлять народні депутати України Соломія Бобровська («Голос»), Гео Лерос (позафракційний), Вікторія Сюмар («Європейська солідарність»), Дмитро Гурін, Ігор Василів, Дмитро Наталуха та Єгор Чернєв («Слуга народу») тощо.
Нагадаємо, 23 лютого 2021 року Приморський районний суд Одеси оголосив вирок активісту й екслідеру місцевого «Правого сектору» Сергію Стерненку. Йому призначили 7 років і 3 місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна. Стерненка звинуватили у нібито викраденні Сергія Щербича, члена партії «Довіряй ділам», співголовою якої є мер Одеси Геннадій Труханов, з метою «заволодіння його коштами на суму 300 гривень». Активіст заперечив свою причетність до викрадення й збирається оскаржувати вирок. Суди в цій справі тривали п’ять років. Стерненко вважає цю справу «політично вмотивованою розправою від Труханова».
Крім того, він повідомив, що президент Володимир Зеленський раніше пропонував йому обійняти державну посаду. Прессекретар президента Юлія Мендель це заперечила. За її словами, президент не втручається в розслідування і не тисне на правоохоронні органи в будь-якій справі. Саму заяву Мендель назвала «політизацією справи». Натомість Масі Найєм сказав, що президент пропонував активісту посаду в одному з правоохоронних органів ще в 2019 році.
На активіста та керівника громадської організації «Небайдужі» Сергія Стерненка в 2018 році тричі скоювали замахи. Під час третього він наніс смертельного удару нападнику. 24 травня 2018 року двоє невідомих напали на пана Стерненка біля дому і завдали йому декілька ударів ножем. Внаслідок замаху він отримав струс мозку, рвану рану руки та декілька гематом.
Один з імовірних нападників, Іван Кузнецов, помер внаслідок застосування активістом самооборони. Другий — Олександр Ісайкул — був поранений і пізніше затриманий. Третій імовірний учасник нападу, Олександр Подобєдов був допитаний поліцією. У травні 2020 року Кузнецову та Ісайкулу оголосили підозру в хуліганстві.
11 червня 2020 року активісту та блогеру Сергію Стерненку вручили повідомлення про підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї (ч. 1 ст. 115 та ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України). СБУ вважає, що розслідування цієї справи пана Стерненка «перейшло із суто юридичної площини в політично-інформаційну». Служба безпеки також сумнівається у версії активіста щодо самооборони.
15 червня 2020 року Шевченківський районний суд Києва відправив активіста та блогера Сергія Стерненка під цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Підозрювавний оскаржив запобіжний захід, але в другій інстанції йому відмовили.
23 червня 2020 року Печерський суд Києва скасував підозру в нападі на Сергія Стерненка Івану Кузнецову, вручену йому посмертно.
Натомість 25 червня 2020 року СБУ завершила досудове розслідування у справі. Пізніше Сергій Стерненко написав, що розслідування третього нападу на нього призупинили.
Шевченківський райсуд Києва 17 линя 2020 року відмовив в арешті Олександра Ісайкула. Суд вважає, що Олександр Ісайкул мав злочинний умисел заподіяти шкоду Сергію Стерненку, а не порушувати громадський порядок. Тому підозра в хуліганстві, на думку суду, необґрунтована.
6 серпня 2020 року суд змінив запобіжний захід активісту з цілодобового на нічний домашній арешт.
13 серпня Сергію Стерненку вручили обвинувальний акт.
31 серпня перед засіданням у справі в Одесі обвинуваченого облили невідомою речовиною. 1 вересня адвокати пана Стрененка подали заяву про злочин. Приморський суд Одеси зобов‘язав поліцію відкрити кримінальне провадження щодо спроби четвертого нападу на активіста Сергія Стерненка.
29 вересня Приморський райсуд Одеси залишив Сергія Стерненка під нічним домашнім арештом за місцем проживання в Києві. Потім арешт продовжили.
29 січня 2021 року Приморський районний суд Одеси скасував нічний домашній арешт Стерненка. За обвинуваченого поручився народний депутат Роман Лозинський із фракції партії «Голос».
Фото: Масі Найєм / Facebook