Адвокати Стерненка подали заяву про злочин за спробу четвертого нападу на активіста

Адвокати Стерненка подали заяву про злочин за спробу четвертого нападу на активіста

11:55,
2 Вересня 2020
2422

Адвокати Стерненка подали заяву про злочин за спробу четвертого нападу на активіста

11:55,
2 Вересня 2020
2422
Адвокати Стерненка подали заяву про злочин за спробу четвертого нападу на активіста
Адвокати Стерненка подали заяву про злочин за спробу четвертого нападу на активіста
Захисники вважають, що інцидент треба розслідувати як хуліганство, передбачене Кримінальним кодексом. До цього поліція склала адмінпротокол за дрібне хуліганство.

31 серпня 2020 року двоє осіб намагалися облити активіста Сергія Стерненка невідомою рідиною з чорної пляшки біля Приморського райсуду Одеси. Третій чоловік знімав подію на відео. Про це повідомляє на своїй фейсбук-сторінці юридична компанія «Міллер», яка представляє інтереси Сергія Стерненка.

Інцидент трапився перед засіданням у справі, у якій активіста обвинувачують у вбивстві Івана Кузнецова, який скоїв напад на нього (підозру з Кузнецова зняли посмертно).

У «Міллер» пишуть, що особи трьох учасників інциденту встановлено. Адвокати вважають подію четвертим нападом на Сергія Стерненка. Відповідна заява про злочин подана 1 вересня 2020 року. «Адвокатами нашої компанії подано заяву про злочин, за фактом закінченого замаху на вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб). Попереду досудове розслідування, під час якого слідчі мають встановити обставини, мотив та можливо причетних до організації цього нападу інших осіб».

До цього пресслужба поліції Одещини повідомила, що на порушника склали адміністративний протокол за ст. 173 (дрібне хуліганство) КУпАП.

Сам Сергій Стерненко теж прокоментував подію на фейсбук-сторінці. За його словами, до інциденту причетний співорганізатор попереднього нападу.

Нагадаємо, на активіста та керівника громадської організації «Небайдужі» Сергія Стерненка в 2018 році тричі скоювали замахи. Під час третього він наніс смертельного удару нападнику. 24 травня 2018 року двоє невідомих напали на пана Стерненка біля дому і завдали йому декілька ударів ножем. Внаслідок замаху він отримав струс мозку, рвану рану руки та декілька гематом.

Один з імовірних нападників, Іван Кузнецов, помер внаслідок застосування активістом самооборони. Другий — Олександр Ісайкул — був поранений і пізніше затриманий. Третій імовірний учасник нападу, Олександр Подобєдов був допитаний поліцією. У травні 2020 року Кузнецову та Ісайкулу оголосили підозру в хуліганстві.

11 червня 2020 року активісту та блогеру Сергію Стерненку вручили повідомлення про підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї (ч. 1 ст. 115 та ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України). СБУ вважає, що розслідування цієї справи пана Стерненка «перейшло із суто юридичної площини в політично-інформаційну». Служба безпеки також сумнівається у версії активіста щодо самооборони. 

15 червня 2020 року Шевченківський районний суд Києва відправив активіста та блогера Сергія Стерненка під цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Підозрювавний оскаржив запобіжний захід, але в другій інстанції йому відмовили.

23 червня 2020 року Печерський суд Києва скасував підозру в нападі на Сергія Стерненка Івану Кузнецову, вручену йому посмертно.

Натомість 25 червня 2020 року СБУ завершила досудове розслідування у справі. Пізніше Сергій Стерненко написав, що розслідування третього нападу на нього призупинили.

Шевченківський райсуд Києва 17 линя 2020 року відмовив в арешті Олександра Ісайкула. Суд вважає, що Олександр Ісайкул мав злочинний умисел заподіяти шкоду Сергію Стерненку, а не порушувати громадський порядок. Тому підозра в хуліганстві, на думку суду, необґрунтована.

6 серпня 2020 року суд змінив запобіжний захід активісту з цілодобового на нічний домашній арешт.

13 серпня Сергію Стерненку вручили обвинувальний акт.

 

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду