Як віднайти контакт із собою та зрозуміти, чого я справді хочу. Поради від психологині «Фонду Маша»

Як віднайти контакт із собою та зрозуміти, чого я справді хочу. Поради від психологині «Фонду Маша»

12:00,
13 Квітня 2024
1031

Як віднайти контакт із собою та зрозуміти, чого я справді хочу. Поради від психологині «Фонду Маша»

12:00,
13 Квітня 2024
1031
Як віднайти контакт із собою та зрозуміти, чого я справді хочу. Поради від психологині «Фонду Маша»
Як віднайти контакт із собою та зрозуміти, чого я справді хочу. Поради від психологині «Фонду Маша»
Прислухатися до себе, пробувати різне та не боятися завершувати старе.

Буває, що людина не може знайти справу, яка їй подобається, і кидає на пів дороги. Це стосується як роботи, так і хобі. Наприклад, сьогодні ви вирішили записатися на курси майстра манікюру, але вже за два тижні зрозуміли, що це не те заняття, яке вам приносить задоволення. Або ж ви хочете знайти цікаве для себе хобі, а ні йога, ні танці, ні гра на музичних інструментах не змушують вас встати з дивана. То чи проблема це? Психологиня Центру «Незламна» від «Фонду Маша» Елліна Ільїних розповіла, чому ми починаємо якісь заняття і не доводимо їх до кінця, чи варто себе змушувати закінчувати щось через силу та як зрозуміти, що подобається насправді.

Елліна Ільїних

Передусім, каже психологиня, в дорослому віці починати нове хобі, навчальний курс чи заняття спортом і зупинятися, коли інтересу вже немає, — абсолютно нормально. Звинувачувати себе в недисциплінованості в жодному разі не потрібно. Бо як інакше ви дізнаєтеся, що вам приносить задоволення, якщо не спробуєте цього?

— Якщо людина перебуває в постійному пошуку себе, починає щось робити й швидко кидає — це говорить про відсутній контакт із собою. Варто зупинитися й дослухатися до своїх цілей та мрій, а не гнатися за чужими. Можливо, це родом із дитинства. Всі люди хочуть, щоб їх любили та приймали, тому так стається, що ми не дослуховуємося до свого внутрішнього «я» та власних істинних бажань, а робимо те, що зараз роблять усі і що є «модним» у суспільстві. Наприклад, так часто трапляється із психотерапією — багато клієнтів звертаються, бо мають друга чи подругу, в яких є терапевт, і вони теж хочуть спробувати, — каже Елліна Ільїних.

Дослухатися до внутрішнього «я» і віднайти контакт із собою вам можуть допомогти такі запитання:

  1. Чи сприятлива моя «зовнішня реальність»?

Запитайте себе, чи маєте ви час, щоб ходити, наприклад, на курси з гри на гітарі? А чи достатньо у вас для цього коштів? Можливо, музична школа розташована в іншому районі й вам незручно добиратися до неї. Усе це впливає на ваше бажання продовжувати займатися новим заняттям.

  1. А чи сприятлива моя «внутрішня реальність»?

Запитайте себе: «Чи хочу я цього?», «Чи можу?», «Що я думаю з цього приводу?». Наприклад, ви хочете грати на гітарі, й у вас уже є цей інструмент. Але коли почали думати, для чого це вам, то зрозуміли, що не маєте якоїсь конкретної мети. Може виникнути думка: «Гітара — це несерйозне заняття, і часу на дурниці в мене немає».

  1. Які почуття у мене викликає ця справа?

Проаналізуйте, що ви відчуваєте, коли починаєте займатися чимось новим. Можливо, у вас стискається все всередині, і це стає перепоною для вашого розвитку. Або ви засмучуєтеся, бо не виходить одразу так добре, як би вам цього хотілося.

  1. Який сенс у цій справі для мене?

Визначте мету, для чого вам потрібні нові курси або ж схуднути на десять кілограмів. Розуміння чіткої цілі допоможе рухатися вперед.

  1. Яким є мій «Я-образ»?

Якою ви себе бачите чи що думаєте про себе, коли займаєтеся новою справою? Можливо, з дитинства у вас збереглися якісь упередження щодо себе. Саме вони можуть заважати вам займатися тим, чим ви хочете.

  1. Чи роблю я щось для цього?

Які конкретні дії вже були зроблені? Ви хочете і робите щось для досягнення вашої цілі? Чи лише мрієте? Дайте собі відповідь на це запитання.

Якщо ви відчуваєте, що займаєтеся спортом, вчитеся грати на музичному інструменті чи ходите на курси через силу, не бійтеся завершувати це і пробувати далі. Коли ви знайдете справді ваше заняття, то відразу це відчуєте. Ви бажатимете продовжувати ходити на заняття (навіть попри фізичну втому), пишатиметеся, що у вас це виходить, і помічатимете власні успіхи та зміни в собі.

Довідка

Центр відновлення ментального здоров’я жінок «Незламна» від «Фонду Маша» надає психологічну допомогу жінкам і дітям, постраждалим внаслідок війни. Ви можете безплатно пройти консультацію у психолога або скористатися іншими психологічними послугами Центру: арттерапія та артмайстерня, кундаліні-йога, емпатійні групи підтримки та інші активності. Щоб скористатися послугами Центру, заповніть анкету за посиланням або стежте за актуальними новинами на офіційній сторінці Центру «Незламна» в телеграмі.

Також ви можете підтримати роботу «Фонду Маша» фінансово за цим посиланням.

Ілюстрація на головній: Pixabay

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду