Освіта, допомога та фінансова підтримка. Добірка ініціатив та програм для українських переселенців

Освіта, допомога та фінансова підтримка. Добірка ініціатив та програм для українських переселенців

13:58,
11 Липня 2024
477

Освіта, допомога та фінансова підтримка. Добірка ініціатив та програм для українських переселенців

13:58,
11 Липня 2024
477
Освіта, допомога та фінансова підтримка. Добірка ініціатив та програм для українських переселенців
Освіта, допомога та фінансова підтримка. Добірка ініціатив та програм для українських переселенців
Освітні можливості, фінансова допомога та консультації юристів: добірка ініціатив та програм для вимушених переселенців

В Україні від початку повномасштабної війни близько 5 мільйонів українців були змушені покинути свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами. Зібрали добірку ініціатив та програм, які допомагають вимушеним переселенцям. У ній — безоплатні освітні ініціативи, фінансові програми та юридичні консультації. 

Освітні можливості для ВПО

  • Відкриті простори для дітей з родин ВПО  «Зростаємо разом». Громадська організація «Зрощуй Суспільство» запрошує дітей-переселенців віком 6-9 років на серію безкоштовних занять для соціалізації та адаптації. Три місяці, понад 1150 занять та 8 міст, де активісти працюватимуть із малечею та допомагатимуть зруйнувати всі психологічні й соціальні бар'єри. Програма втілюється в Києві, Житомирі, Хмельницькому, Кривому Розі, Рівному, Дніпрі, Черкасах та Тернополі. Зареєструвати дитину на курс або ж на будь-яке з занять можна за цим посиланням. Приєднатися до ініціативи можна будь-коли впродовж літа.

  • Всеукраїнська онлайн автошкола дає можливість жінкам-ВПО, які перебувають у будь-якому місті на території України, безоплатно навчатися в автошколі та отримати посвідчення водія. Якщо хочете взяти участь у відборі, заповніть анкету.

  • Молодь віком від 18 до 25 років може на основі довідки ВПО здобути безоплатну ІТ-освіту у Hebron IT Academy за напрямами: програмування, вебдизайн, тестування, мобільна розробка. Для цього потрібно подати заявку.

  • Діти з ментальною інвалідністю та РАС із родин ВПО, які наразі проживають у Києві, можуть розраховувати на індивідуальні заняття з психологом, логопедом, корекційним педагогом. Для реєстрації потрібно звернутися телефоном до адміністратора благодійної організації «Академія розвитку, підтримки та соціальної адаптації дитини «КІДДОМ».

  • Ваучери на навчання у закладах професійної освіти. Аби отримати ваучер на безкоштовне навчання, необхідно обрати спеціальність, професію та місце навчання, а згодом подати заявку онлайн на вебсайті Державної служби зайнятості або звернутися до будь-якого центру зайнятості із заявою та документами (паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка, документи про освіту тощо).

  • Програма для жінок "Зміст". Проєкт працює у Закарпатській, Чернівецькій, Тернопільській, Черкаській, Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях. Учасницями програми можуть стати жінки з категорії ВПО віком від 21 року, чоловіки яких воюють та/або які втратили когось з рідних через війну. Серед категорій для навчання — управління проєктами, фінанси і бухгалтерський облік, лідерство, продажі, основи цифрової та інформаційної гігієни та комунікації. Щоб взяти участь у відборі, потрібно заповнити анкету за посиланням.

  • Безоплатні офлайн-курси англійської мови для переселенців від мережі Гончаренко центрів та Державної служби зайнятості. Наразі курси англійської проводять у вісьмох містах України: Тернополі, Дніпрі, Івано-Франківську, Рівному, Києві, Миргороді, Кропивницькому та Одесі. До участі в проєкті запрошують українців з числа ВПО, які мають мінімальні знання англійської або ж не володіють мовою взагалі. Упродовж навчання всі учасники зможуть досягти рівня А2, на якому людина здатна розуміти усну й письмову мови та підтримувати комунікацію з колегами. Аби долучитися до освітнього курсу, достатньо заповнити форму за цим посиланням, вибравши ваше місто. Також організатори передбачили можливість запису на майбутнє: для навчання в онлайн-форматі або в інших містах, де працюють Гончаренко центри. 

    Грошова допомога для переселенців

Наразі внутрішньо переміщені особи можуть отримати фінансову допомогу від держави, або від міжнародних організацій. 

  • Грошову допомогу від держави можуть отримати люди, які були змушені покинути домівки та переїхати до більш безпечних громад на території України та отримали статус і довідку ВПО. Щомісяця це 2000 грн для кожного дорослого та 3000 грн для дітей та людей з інвалідністю. Кошти перераховують на картку єПідтримка, а витрачати їх можна без обмежень — розраховуватися за товари й послуги, знімати готівку або ж допомагати ЗСУ. Детальну інструкцію, як оформити грошову допомогу від держави, можна знайти за посиланням.

  • Допомогу від міжнародних організацій можна отримати на платформі єДопомога або ж безпосередньо у спосіб, який визначає кожна організація — наприклад, на сайті, через форму чи за номером телефону. Там необхідно заповнити заявку, вказавши особисту інформацію. Наразі серед міжнародних організацій, які надають допомогу, є Міжнародний Комітет Червоного Хреста і Товариство Червоного Хреста України, Програма ЮНІСЕФ «Спільно», Агентство ООН у справах біженців UNHCR, Всесвітня продовольча програма ООН тощо. Зазвичай вони пропонують від 2200 до 2500 грн на людину щомісяця і виплачують допомогу до трьох місяців. 

Безоплатна юридична допомога

Переїзд внутрішньо переміщених осіб часто супроводжувався втратою житла, майна, джерел доходу, тож ці люди як ніхто потребують правової підтримки. 

  • Безкоштовна гаряча лінія юридичної допомоги для ВПО від Гончаренко центрів. Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запустила безкоштовну гарячу лінію юридичної допомоги для переселенців. Тут надають передусім первинну юридичну допомогу: консультації та надання правової інформації. В окремих випадках юристи центру допомагають із підготовкою адвокатського запиту, складанням заяви, ініціюванням депутатського звернення, наданням інших послуг. Гаряча лінія юридичної допомоги для ВПО працює за номерами +380674282864 та +380501078883 по буднях з 09:00 до 18:00. Свої звернення можна залишати у формі за цим посиланням, а також у Viber, WhatsApp та Telegram.

  • Платформа Edopomoha.org для переселенців. ВПО можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу на цифровій платформі Edopomoha.org, яку розробила міжнародна організація DRC (Данська рада у справах біженців). Платформа містить відповіді на найпоширеніші юридичні питання, аналітичні матеріали й інформаційні відео. Також на сайті наведено перелік юристів, які можуть безкоштовно консультувати онлайн та офлайн. Для отримання консультацій потрібно зареєструватися, використовуючи електронну адресу, та записатися на безоплатну консультацію у зручний для вас час.

  • Консультації від Системи безоплатної правничої допомоги. Система безоплатної правничої допомоги консультує та надає юридичну інформацію внутрішньо переміщеним особам, представляє їхні інтереси у суді та інших державних органах, а також допомагає скласти документи для звернення до суду. Звернутися по допомогу можна в контактний центр за телефоном 0 800 213 103, або в Telegram за номером: +38 (067) 721 31 03. Ознайомитися з усіма доступними сервісами та послугами системи безоплатної правової допомоги можна за цим посиланням. 

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду