Юристи спілки організацій людей з інвалідністю підготували пропозиції до законопроєкту про містобудування

Юристи спілки організацій людей з інвалідністю підготували пропозиції до законопроєкту про містобудування

21:10,
10 Лютого 2023
599

Юристи спілки організацій людей з інвалідністю підготували пропозиції до законопроєкту про містобудування

21:10,
10 Лютого 2023
599
Юристи спілки організацій людей з інвалідністю підготували пропозиції до законопроєкту про містобудування
Юристи спілки організацій людей з інвалідністю підготували пропозиції до законопроєкту про містобудування
Пропозиції стосуються забезпечення прав людей з інвалідністю в нових умовах. Їх уже надіслали на адресу голови профільного комітету Верховної Ради.

Юристи громадської спілки «Ліга сильних» підготували пропозиції до проєкту закону №8072 «Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо врегулювання процедури відновлення будівель і споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій».

Про це повідомила виконавча директорка «Ліги сильних» Дар’я Сидоренко. 

«Наші юристи виявили кілька положень, які несуть ризик звуження прав осіб з інвалідністю. Ці положення також потенційно створюють можливість для зловживань з боку забудовників. Лист із пропозиціями щодо внесення змін вже спрямований на голову профільного комітету Верховної Ради України», — розповіла виконавча директорка «Ліги сильних» Дар’я Сидоренко

Згідно з пресрелізом, ідеться про кілька ключових моментів, які нівелюють чинні державні будівельні норми (ДБН) в частині забезпечення інклюзивності будівель. Зауваження стосуються кількох розділів нової статті 26-6. Абзац 4 частини 3 містить потенційну загрозу неврахування вимог щодо інклюзивності будівель через запровадження так званого «дефектного акту».

Потрібні зміни до частини 4, де йдеться про набуття автоматичного права на виконання підготовчих та будівельних робіт. Це створює ризик для недобросовісних учасників будівництва і вони можуть ігнорувати вимоги ДБН В.2.2-40 про забезпечення інклюзивності будівель. 

Потребує допрацювання і пропозиція введення в експлуатацію об’єкта будівництва до завершення так званого «окремого виду робіт, які не впливають на функціонування об’єкта в цілому» (частина 5 нової статті 26-6). Наприклад, забудовник може здати об’єкт без пандусів та уникнути відповідальності.

«На жаль, кожного дня збільшується кількість травмованих людей як серед цивільного населення, так і військових. Державна політика має бути безумовно спрямована на захист прав таких людей. Щоб вони могли вільно користуватися об’єктами соціальної інфраструктури», — додала виконавча директорка «Ліги сильних» Дар’я Сидоренко.

Нагадаємо, що раніше організація заявила про те, що законопроєкт №8072 не захищає права людей з інвалідністю.

Законопроєкт №8072 зареєстрований у Верховній Раді 23 вересня цього року. Його ініціаторами значаться: Плачкова Тетяна Михайлівна, Гнатенко Валерій Сергійович, Бурміч Анатолій Петрович, Яковенко Євген Геннадійович.

Як ідеться у пояснювальній записці до законопроєкту, його метою є «спрощення процедури набуття права на виконання будівельних робіт з капітального ремонту або реконструкції об’єктів, які включені до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, та прийняттям їх в експлуатацію».

Наразі цей законопроєкт опрацьовується в комітетах. Разом із тим, 6 грудня був опублікований висновок комітету з питань цифрової трансформації щодо електронної системи:

«Впровадження норми щодо автоматичного включення відомостей з Реєстру пошкодженого та знищеного майна до Реєстру будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва з автоматичним присвоєнням реєстраційного номера викличе необхідність суттєвого доопрацювання програмних засобів електронної системи, тому набрання чинності зазначеної норми у разі її прийняття потребуватиме відтермінування».

З самим законопроєктом можна ознайомитися тут.

Ліга Сильних — громадська спілка, яка була утворена в кінці 2021 року. Головне завдання — об’єднати громадські організації та активізувати людей з інвалідністю для участі в реалізації власних прав. З моменту повномасштабного вторгнення одним із фокусів роботи організації стала допомога людям з інвалідністю. Наразі в спільноту Ліги сильних входять 50 організацій.

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду