Мінрегіон анонсував онлайн-обговорення проєкту Національної стратегії створення безбар’єрного простору в Україні
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Мінрегіон анонсував онлайн-обговорення проєкту Національної стратегії створення безбар’єрного простору в Україні
Про це повідомили на сайті Міністерства розвитку громад і територій України 16 березня. До участі запрошуються представники громадських, благодійних та міжнародних організацій, органів державної влади, експерти та фахівці аналітичних центрів і організацій громадянського суспільства, які зацікавлені в адвокації змін, що стосуються безбар’єрності в Україні.
Національна стратегія створення безбар’єрного простору в Україні розробляється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання указу президента Володимира Зеленського від 3 грудня 2020 року. Стратегія націлена на усунення бар’єрів та перепон у різних сферах життя, посилення можливостей та забезпечення рівних прав для всіх українців, — зазначили в міністерстві. Роботу над Стратегією координує міжвідомча робоча група Кабінету Міністрів, яку очолює міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Реєстрація на онлайн-заходи за посиланням. Графік публічних обговорень:
19 березня
- 10:30—11:45 — Фізична безбар’єрність.
- 12:00—13:15 — Суспільна і громадянська безбар’єрність.
22 березня
- 10:30 — 11:45 — Освітня безбар’єрність.
- 12:00 — 13:15 — Економічна безбар’єрність.
24 березня
- 10:30—11:45 — Інформаційна безбар’єрність.
- 12:00—13:15 — Цифрова безбар’єрність.
Доопрацювання проєкту Стратегії триватиме до 24 березня. Пропозиції та зауваження можна надсилати до Мінрегіону:
- через Google-форму;
- на електронну пошту filonychkv@minregion.gov.ua
- за адресою 01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, Директорат просторового планування територій та архітектури, Міністерство розвитку громад та територій України.
Усі отримані пропозиції та зауваження громадського обговорення Стратегії будуть опрацьовані Мінрегіоном за підтримки експертного консорціуму, — зазначили в міністерстві. Фіналізовану версію Стратегії з урахуванням наданих пропозицій затверджуватиме Кабінет Міністрів України.
Публічні онлайн-обговорення проєкту Нацстратегії відбуваються у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР «Єднання» у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ). Проведення заходів стало можливим завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
«Питання дискримінації людей з інвалідністю, людей старшого віку, батьків з дітьми до 6 років та інших вразливих груп населення досить гостро стоїть в українському суспільстві. Ми переконані, що безбар’єрність має стати новою суспільною нормою в Україні», — зауважили в команді проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України».
Нагадаємо, 5 березня парламент ухвалив закон про публічні консультації в першому читанні.
Рух «Чесно» презентував дослідження щодо практик проведення публічних консультацій серед 18 міністерств у період 2019 — першого півріччя 2020 року.
Громадський сектор очікує на ухвалення урядової Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021—2026 роки. Про хиби та переваги проєкту нової Стратегії ми поговорили з Максимом Лацибою, експертом УНЦПД. Виконання чинної Стратегії оцінив Олександр Ярема, Державний секретар Кабміну.