cs.detector.media
24.08.2023 12:28
Ініціатива «Трибунал для Путіна» презентує перший документ із обґрунтуванням того, що Росія вчиняє в Україні геноцид
Ініціатива «Трибунал для Путіна» презентує перший документ із обґрунтуванням того, що Росія вчиняє в Україні геноцид
Подання про воєнні злочини росіян у Маріуполі опублікують українською та англійською мовами, а також відправлять до Міжнародного кримінального суду.

Правозахисна ініціатива «Трибунал для Путіна» (T4P) презентує юридичне обґрунтування геноциду в Маріуполі, вчиненого Росією, повідомив Центр громадянських свобод пресрелізом. Захід відбудеться 28 серпня об 11:00 офлайн у Києві (Медіацентр «Україна — Укрінформ», вул. Богдана Хмельницького, 8/16) з онлайн-трансляцією. Акредитація для медіа за посиланням.

«Слово "геноцид" часто вживається щодо сьогоднішніх подій, однак у міжнародному праві це слово має конкретний зміст: щоб назвати ті чи інші події геноцидом, потрібне найретельніше обґрунтування. Ініціатива "Трибунал для Путіна" документує масові злочини росіян у Маріуполі від 24-го лютого 2022-го року і вирішила сфокусувати увагу на обґрунтуванні геноциду саме у цьому місті. Ми переконані, що агресивна політика Росії щодо Маріуполя і його мешканців підпадає під конвенційне визначення геноциду», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на презентації автори подання розкажуть про різні аспекти геноциду — масові вбивства маріупольців, депортацію дітей, фільтраційні табори тощо — та про те, яке значення може мати визнання дії Росії геноцидом і що треба робити, аби це сталося.

Спікери/-ки:

Нагадаємо, 22 серпня в Харкові ініціатива T4P представила своє перше подання до Міжнародного кримінального суду про обстріли України. Обидва подання підготовано за підтримки Посольства США в Україні.

Глобальна ініціатива «Трибунал для Путіна» (T4P) створена у відповідь на повномасштабну агресію РФ у лютому 2022-го року. Учасники ініціативи документують події, в яких вбачаються ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах країни, які опинилися під ударом.

Документатори публікують результати роботи на сайті ініціативи T4P та постійно їх оновлюють.

Ініціатива активно працює на міжнародному рівні задля того, щоб використати чинні механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЄС і Міжнародного кримінального суду для запобігання цим брутальним злочинам і притягнення до відповідальності винних.

Засновники ініціативи: Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Українська Гельсінська спілка з прав людини. Нині в складі ініціативи 24 організації.

cs.detector.media
DMCA.com Protection Status