cs.detector.media
05.11.2021 10:55
5 листопада — онлайн-дискусія «Міжнародна кваліфікація екологічних злочинів в окупованому Криму»
5 листопада — онлайн-дискусія «Міжнародна кваліфікація екологічних злочинів в окупованому Криму»

Захід організовує громадська організація «КримSOS». Дискусію транслюватимуть у фейсбуку та на сайті Українського кризового медіацентру впродовж 13:00 — 14:00.

«За роки російської окупації помітно загострилися екологічні проблеми в Криму. Окупанти масово вирубають рідкісні дерева, забудовують природні території, вивозять природні ресурси з Криму, а також недбало ставляться до охорони морського середовища та водних ресурсів півострова. Така політика окупаційної влади призводить до руйнування та знищення унікальних екосистем Кримського півострова. Оскільки українські органи влади тимчасово не мають доступу до території Криму, Україні доцільно розглянути міжнародні механізми та норми міжнародного права, за допомогою яких можна притягнути до відповідальності осіб, винних у знищенні довкілля Криму», — йдеться в анонсі події. 

Запрошені спікер(к)и: 

Модератор: Євгеній Ярошенко, аналітик і менеджер з адвокації «КримSOS». 

Питання для обговорення: 

  1. Які положення Римського статуту Міжнародного кримінального суду можна застосувати для кваліфікації екологічних злочинів в окупованому Криму?
  2. Чи існують випадки притягнення до кримінальної відповідальності екологічних злочинців у практиці Міжнародного кримінального суду та міжнародних кримінальних трибуналів? 
  3. Які інструменти двостороннього та багатостороннього співробітництва Україна може використати для переслідування осіб, причетних до знищення довкілля Криму? 
  4. Які перспективи криміналізації екоциду в міжнародному праві?

Нагадаємо, «КримSOS» презентувала дві частини дослідження щодо екологічних змін Криму за роки окупації півострова.

Скриншот із дослідження «Довкілля Криму: зміни і втрати за час окупації»

cs.detector.media
DMCA.com Protection Status