Уряд схвалив Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021 – 2026 роки
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Уряд схвалив Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021 – 2026 роки
Уряд схвалив проєкт Указу Президента України «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 – 2026 роки», повідомили на сайті Кабінету Міністрів 16 червня.
Стратегію розробляв Секретаріат Кабміну спільно з експертами громадянського суспільства. У ній визначені 4 стратегічні напрями:
- забезпечення ефективних процедур громадської участі у формуванні та реалізації державної політики на національному та регіональному рівнях, вирішенні питань місцевого значення;
- створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства (ІГС);
- стимулювання участі ІГС в соціально-економічному розвитку України;
- створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.
Автори Стратегії очікують, що громадяни знатимуть більше, як створити організацію та брати участь у житті своїх громад, громадську організацію стане легше зареєструвати, з'явиться більше можливостей для розвитку організації, її фінансової підтримки громадянами і бізнесом, а також організації частіше братимуть участь у соціально-економічному життя країни, сектори взаємодіятимуть між собою, розвиватиметься благодійність і волонтерство.
Повідомляється, що окрім дворічних планів заходів, уряд планує розробити спільно з громадянським суспільством зразки звітів із виконання заходів — щоквартальних і щорічних.
Нагадаємо, у 2020 році уряд завершив виконання п'ятирічної Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016 – 2020 роки і розробив спільно з експертами громадських організацій проєкт нової Стратегії. На стадії проєкту, обговореного в регіонах, у документ внесли ключові пропозиції сектору, в тому числі податкові стимули й преференції, покращення реєстраційних процесів, механізми участі в ухваленні рішень на місцях тощо. Проєкт Стратегії презентували 15 грудня 2020 року. Документ мали ухвалити в лютому 2021 року, однак його погоджували пів року.
В інтерв'ю «Детектору медіа» Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема розповів про проєкт нової Нацстратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021 – 2026 роки, ключові досягнення попередньої стратегії та перспективи співпраці уряду та громадянського суспільства.
Експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба поділився з «Детектором медіа» думками про те, наскільки уряд виконав п’ятирічний план зі сприяння розвитку громадянського суспільства та хто стоїть на заваді реальних змін далі.
У 2020 році всередині громадського сектору розробили документ про бажані реформи для розвитку сектору — Карту правових реформ для громадянського суспільства. Документ називає 91 проблему сектору у правовому полі та пропонує по кілька рішень кожної. Текст напрацювали близько 200 ГО під час експертних обговорень (у тому числі — регіональних). Положення Карти частково відображені в Нацстратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021 – 2026 роки.
Фото: fauxels / Pexels