Шпигунський скандал: Росія – Велика Британія

17:21,
24 Січня 2006
4982

Шпигунський скандал: Росія – Велика Британія

17:21,
24 Січня 2006
4982
Шпигунський скандал: Росія – Велика Британія
російські ЗМІ подають інсинуації щодо фінансування незалежних російських організацій “розвідкою Великою Британії...

Шпигунський скандал у Москві. Росіяни звинувачують британських дипломатів в утриманні шпигунської мережі в Росії, а  ЗМІ подають інсинуації щодо фінансування незалежних російських організацій “розвідкою Великою Британії”.

 

Шпигунську аферу виявлено у незвичний, якщо не у  “зрежисурований” спосіб.  Спочатку пізно ввечері у неділю програму про британських шпигунів та їх російського агента  передало в ефір державне телебачення Росії. І лише у понеділок вранці жадібні до інформації журналісти отримали від ФСБ підтвердження, що Росія нічого не вигадує.  Репортери скористалися записами грудня минулого року, котрі їм надала ФСБ – пояснили посміхаючись працівники російської служби безпеки.

На думку ФСБ четверо британських дипломатів мали збирати таємні дані від своїх російських інформаторів (одного арештовано) за допомогою виявленого пристрою, до якого можна було надсилати електронну інформацію навіть з 20-метрової відстані. Був він захований у штучному камені, який знаходився у московському парку. Саме туди – на думку ФСБ – приходили завербовані росіяни і з сусідніх лавок начитували дані на британський пристрій. Російська служба безпеки стверджує,
що виявила у Москві два таких “камені”.
       Примітка перекладача: Все як у “старі добрі часи”. І це у час, коли глобальна мережа Інтернет та сучасні засоби криптографії роблять можливою таємну передачу будь-якої інформації у будь-яку точку планети.

 У державних ЗМІ, головно на телебаченні, ті,  на зразок  сенсаційного фільму, описання поступилися однак вчора місцем  вражаючій інформації, що у шпигунстві звинувачуються троє  дипломатів та  що “британська розвідка фінансувала 12 російських неурядових організацій”.

Сергій Ігнатенко, речник ФСБ, тріумфально підкреслив, що, між іншим, гранти для Московської Гельсінської Групи  підписував звинувачений у шпигунстві 2-й секретар посольства Великобританії Марк Ду (Marc Doe). Але не навів доказів, що хтось з російських діячів мав підтвердження  його буцімто  шпигунської діяльності. Жодних коментарів з того приводу. Інколи закордонні розвідки діють “всліпу” - сказав Ігнатенко.

Факти і висловлювання
Британське МЗС заперечує повідомлення щодо своїх шпигунів у Москві та підкреслює, що підтримка Великою Британією російських неурядових організацій завжди здійснювалася цілком відкрито також і для російської влади.  Ті акції проти незалежних організацій підготували найтемніші сили в Росії. - Нехай журналісти, які їх підтримують, подумають як будуть пояснювати своїм нащадкам чому  вони виступили проти свободи і демократії - говорила вчора приголомшена Людмила Алексєєва з  Московської Гельсінської Групи. Вона назвала дії ФСБ безсоромністю і “ганьбою сучасної Росії”.

Алєксєєва – сива діячка, яка багато зробила для боротьби за права людини іще в часи СРСР,  не дискутувала вчора на тему гіпотетичної шпигунської мережі  навколо посольства, а  просто пояснила як використовувала західні дотації. - Так, отримали допомогу від британського посольства, але що з того? - Не приховували цього, а гроші витрачали на легальні цілі, між іншим на навчання з прав людини. - Адже урядовці все ще контролюють всі наші папери - пояснила вона. Не приховували обурення також і співробітники нещодавно ліквідованого фонду Євразія, котрий фінансував з британських грантів малотиражну пресу. – Якщо служба безпеки щось підозрює, то нехає нас допитає. Чому зупиняється на публічних оскарженнях? – запитували.

Кремлівська контрреволюція
Неурядові організації стали, на думку багатьох спостерігачів, однією з головних мішеней кремлівської “контрреволюції”, котра має запобігти демократичному перелому, подібному до помаранчевої революції в Україні.   Багато людей Кремля щиро переконані в тому, що український перелом був спровокований та фінансований західними розвідками, які діяли під прикриттям неурядових організацій (НУО). Більш цинічні використовують для повної монополізації влади страх перед демонстраціями.

Тому Кремль намагається все більше загамувати свободу діяльності незалежних НУО (нове положення дозволяє забороняти їх діяльність з причини “недозволеної” політичної діяльності), а з іншого боку  випещує лояльні групи, делегати яких провели у неділю у Кремлі засідання Громадської Палати чи “представництва громадянського суспільства”. – Не виключено, що  шпигунський скандал з метою пропаганди гармонізовано з їх діями – прокоментував вчора діяч міжнародної гуманітарної організації. 

Контрреволюційний запал Кремля знаходить свої прояви також у прискоренні “впорядкування” російської демократії, яка має усунути чи значно послабити антикремлівські політичні сили. Нове, прийняте минулого року законодавство про партії,  запровадило такі вимоги щодо мінімальної кількості членів партії та виборчих порогів, які – на думку опозиції – загрожують цілковитим усуненням демократичних партій на наступних виборах. Особливо, коли Кремль відсікає демократів від спонсорів – підтримуючий їх Міхаїл Ходорковський сидить у таборі, а більшість інших сміливців відмовляється від   матеріальної підтримки опозиції вже після кількох попереджень служби безпеки.

У той же час держава підтримує матеріально не лише прокремлівські партії, а й молодіжні, які мали б – у разі потреби – протиставитися вуличним демонстраціям проти фальшування виборів (як в Україні). Наразі посланці прокремлівської молодіжної організації  “Наші” стадіонними сиренами заглушують  легальні пікети московських опозиціонерів та організовують контрдемонстрації проти “ворогів Росії”.  – Сила, гроші та цькування у державних ЗМІ. Все проти нас. Просимо щоб Захід про нас не забув! – апелює молодий демократ Юрій Коваленко.

Див.

Skandal szpiegowski: Rosja - Wielka Brytania

Висновок, який ми маємо зробити з московського каменя

Хай живе українська демократія!

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
переклад (з польської): Валерій Степаненко, для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду