Коаліція РПР закликала президента та парламент вжити негайних заходів для поновлення е-декларування
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Коаліція РПР закликала президента та парламент вжити негайних заходів для поновлення е-декларування
Заяву оприлюднили на сайті ГС «Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ».
У ній наголосили, що запровадження електронного декларування майна та статків для посадовців і політиків, а також юридичної відповідальності за умисне порушення законодавства щодо декларування стало одним з ключових здобутків громадянського суспільства в антикорупційній реформі після Революції Гідності.
Заявники зазначили, що рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року за поданням 47 народних депутатів — представників парламентських фракцій «Опозиційна платформа — За Життя» та «За майбутнє» — заблокувало роботу антикорупційних підрозділів НАЗК, позбавило повноважень з контролю та перевірки декларацій, проведення моніторингу способу життя та здійснення іншої важливої антикорупційної діяльності. Крім того, скасовано відкритий цілодобовй доступ до реєстру декларацій, а також юридичну відповідальність за неподання декларації та неправдиве декларування.
За словами членів громадської спілки, розблокувати роботу НАЗК і відновити реформу може лише парламент через ухвалення нового закону. Тож Коаліція «Реанімаційний Пакет Реформ» закликала президента Володимира Зеленського виконати свою обіцянку внести до Верховної Ради новий законопроєкт, визначивши його як невідкладний, а парламентарів — підтримати його.
«В Україні не може бути ситуації, коли корпоративні інтереси окремих категорій державних службовців, суддів і політиків стають вище суспільних і загальнодержавних. Приховування від суспільства інформації про отримане майно людьми, наділеними законом повноваженнями у сферах управління чи судівництва, робить їх вразливими до корупційних спокус, а відтак — руйнує довіру до державних інституцій і держави в цілому. Подібні безвідповідальні рішення Конституційного Суду вже приводили до значних фінансових і репутаційних втрат України», — йдеться в заяві.
Раніше Коаліція РПР закликала президента відмовитися від проведення всенародного опитування 25 жовтня.
Нагадаємо, 28 жовтня Конституційний Суд опублікував своє рішення, ухвалене 27 жовтня, яким визнав неконституційними і скасував положення закону «Про запобігання корупції» щодо електронного декларування, контролю та перевірки цих декларацій, моніторингу способу життя суб’єктів декларування, прав і повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції та його уповноважених осіб і уповноважених підрозділів, відповідальності за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Також визнано неконституційною та скасовано статтю 366-1 Кримінального кодексу України, яка встановлювала кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації.
Національне агентство з питань запобігання корупції закриває реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду. Реєстр не працюватиме, доки Рада не ухвалить новий закон, який дозволить публічний реєстр.
Фото: 5.ua