За «карантинною статтею» українців оштрафували на 5 млн грн. Правозахисники закликали уряд переглянути покарання
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
За «карантинною статтею» українців оштрафували на 5 млн грн. Правозахисники закликали уряд переглянути покарання
Про це пише Центр прав людини «Zmina». Пропозицію висловили автори дослідження ГО «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини».
У дослідженні йдеться, що станом на кінець червня суди країни отримали майже 15 тис. протоколів, складених за статтею «Порушення правил щодо карантину». Активно поліція штрафувала людей наприкінці березня та у квітні, одразу після запроввадження урядом обмежень.
«К травню 2020 року встановлені урядом заборони … масово не виконуються — в країні почалась «пандемія порушень» правил карантину. Поліція була не в силах відповісти на цей виклик повноцінним застосуванням адміністративних заходів впливу, і стаття 44-3 КУпАП починає застосовуватися співробітниками вибірково», — написали автори дослідження.
Правозахисники вважають, що порушення прав громадян під час притягнення їх до адмінвідповідальності за порушення карантину мали системний характер, передусім через недоліки правової конструкції статті 44-3 КУпАП та недостатню професійну підготовку поліцейських до її практичного застосування. Водночас «поліція не ввімкнула на повну потужність “конвеєр по складанню протоколів” та не вдалася до застосування масштабних адміністративних каральних практик стосовно громадян».
Дослідники з'ясували, що найбільше протоколів оформили поліціянти Дніпропетровської (2555) і Харківської областей (1704) та Києва (1590). Найменше протоколів складено правоохоронцями Миколаївської (106), Закарпатської (147) та Хмельницької (174) областей.
Нагадаємо, волонтерські, пацієнтські, правозахисні та благодійні організації розповіли, як карантин вплинув на їхню діяльність.