Йоганес Ган сподівається, що Порошенко вирішить питання з е-декларуванням активістів до саміту Україна-ЄС
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Йоганес Ган сподівається, що Порошенко вирішить питання з е-декларуванням активістів до саміту Україна-ЄС
Про це він сказав на прес-конференції в Києві, повідомляє «Європейська правда».
«Недостатньо лише створити агенції (антикорупційні органи), але треба також дійти до того, коли вони ефективно виконують обов’язки», – сказав він.
Він нагадав про претензії, що неодноразово звучали від ЄК, зокрема щодо норми про е-декларування громадських активістів, а також зазначив, що детально обговорив це із президентом Порошенком: «Це, зокрема, є причиною того, чому я запізнився».
Йоганес Ган висловив очікування, що Україна вирішить дану проблему у найближчі півтора місяці.
«Ми маємо всі можливості вирішити цю проблему до саміту Україна-ЄС, якій відбудеться в липні», – сказав він.
Зазначимо, 24 березня Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган розкритикував зміни до закону про електронне декларування.
Нагадаємо, 30 березня, в Україні набув чинності закон про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», яким подавати електронні декларації зобов’язали антикорупційних активістів.
Закон було підписано Петром Порошенком 27 березня.
24 березня Верховна Рада спробувала скасувати результати голосування за закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"», але їй не вистачило голосів.
Голова громадської організації «Детектор медіа» та шеф-редактор порталу «Детектор медіа» Наталія Лигачова вважає, що Президент України Петро Порошенко мав ветувати ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» та повернути його до Верховної Ради з його пропозиціями.
25 березня Коаліція провідних неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ» (РПР) звернулась до президента Петра Порошенка із закликом повернути до Верховної Ради ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» для термінового повторного розгляду, включивши пропозиції виключити з нього норми, «які порушують права громадян і загрожують розвиткові демократії в Україні».
28 березня Міжнародна правозахисна організація Freedom House розкритикувала зміни до закону про електронне декларування в Україні. Цього ж дня Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International та українське представництво «Transparency International Україна» закликали українську владу скасувати суперечливі зміни до Закону «Про запобігання корупції».
У Міністерстві закордонних справ ФРН повідомили, що розраховують на внесення зміни до антикорупційного закону найближчим часом.
На фото - Йоганес Ган
Фото: Радіо Свобода