Зміни до е-декларування мають бути скасовані – Transparency International
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Зміни до е-декларування мають бути скасовані – Transparency International
Про це йдеться в офіційній заяві Секретаріату глобальної мережі Transparency International, повідомляє пре-служба організації.
Як зазначено в заяві, закон про e-декларування жодним чином не має стосуватися борців з корупцією, які не отримують заробітну платню від держави.
«Ці нові положення потрібно негайно скасувати. Законодавці намагаються залякати громадянське суспільство і зокрема борців з корупцією. Якщо ці поправки наберуть чинності, це свідчитиме про те, що вище керівництво не вважає серйозним питання боротьби з корупцією. Це означатиме, що влада стала на бік тих, хто хоче придушити антикорупційний рух. Ці поправки є своєрідною помстою з боку законодавців, які не задоволені тим, що мають декларувати своє майно. Немає жодних підстав для виокремлення антикорупціних НГО», – сказав голова правління Transparency International Хосе Угас.
Виконавчий директор «Transparency International Україна» Ярослав Юрчишин вважає, що правки до закону ускладнять життя контрагентів, які співпрацюють з громадськими організаціями.
«Неурядові організації знаходяться під контролем у громадськості та донорів. Відповідні органи перевіряють податкові та фінансові звіти. Наші щорічні звіти є доступними онлайн. Ці нові поправки, які поширюються на контрагентів, які працюють з нами, не тільки ускладнять антикорупційну діяльність, але й життя тих людей, які опосередковано надають підтримку і допомогу в нашій роботі», – зазначив він.
Нагадаємо, 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
24 березня Верховна Рада спробувала скасувати результати голосування за закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"», але їй не вистачило голосів для скасування рішення.
Голова громадської організації «Детектор медіа» та шеф-редактор порталу «Детектор медіа» Наталія Лигачова вважає, що Президент України Петро Порошенко має ветувати ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» та повернути його до Верховної Ради з його пропозиціями.
24 березня Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Ган розкритикував зміни до закону про електронне декларування.
25 березня Коаліція провідних неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ» (РПР) звернулась до президента Петра Порошенка із закликом повернути до Верховної Ради ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» для термінового повторного розгляду, включивши пропозиції виключити з нього норми, «які порушують права громадян і загрожують розвиткові демократії в Україні».