Наталія Лигачова: Президенту слід повернути до Ради зміни до закону про е-декларування

Наталія Лигачова: Президенту слід повернути до Ради зміни до закону про е-декларування

18:10,
24 Березня 2017
2208

Наталія Лигачова: Президенту слід повернути до Ради зміни до закону про е-декларування

18:10,
24 Березня 2017
2208
Наталія Лигачова: Президенту слід повернути до Ради зміни до закону про е-декларування
Наталія Лигачова: Президенту слід повернути до Ради зміни до закону про е-декларування
Голова громадської організації «Детектор медіа» та шеф-редактор порталу «Детектор медіа» Наталія Лигачова вважає, що Президент України Петро Порошенко має ветувати ухвалений 23 березня закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"» та повернути його до Верховної Ради з його пропозиціями.

Наталія Лигачова вважає, що доцільно запровадити електронне декларування для керівників (не лише головних редакторів, а й директорів) і співвласників і кінцевих бенефіціарних власників засобів масової інформації, а також для штатних керівників антикорупційних громадських організацій. Водночас, на її думку, слід скасувати електронне декларування для всіх контрагентів громадських організацій, оскільки це може призвести до унеможливлення діяльності ГО.

«Не бачу нічого катастрофічного в обов’язковому електронному декларуванні керівниками і власниками ЗМІ – це крок до прозорості фінансування медіа, а також у декларуванні штатними керівниками громадських організацій, які отримують кошти донорів. Але вимога декларування всіма контрагентами – це перебір. Через цю вимогу громадські організації можуть опинитися без підрядників, що зробить їхню роботу неможливою. Особисто я готова подавати електронну декларацію», – зазначила пані Лигачова.

Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"». Відповідний законопроект № 6172 був внесений Президентом України як невідкладний і мав на меті вилучити з-під дії закону «Про запобігання корупції» військовослужбовців.

Але в результаті його підготовки до другого читання навпаки було розширено сферу дії закону. Так, 22 березня Комітет з питань запобігання та протидії корупції, розглянувши законопроект, рекомендував Верховній Раді прийняти поправку народної депутатки від «Народного фронту» Тетяни Чорновол, яка мала на меті зобов'язати керівників та засновників ЗМІ подавати електронні декларації.

Під час голосування 23 березня пані Чорновол відкликала свою поправку про вимогу декларування доходів редакторів і засновників ЗМІ, натомість закон було ухвалено з іншою її поправкою, яка зобов’язує до е-декларування громадські організації, що здійснюють антикорупційну діяльність, а також усіх контрагентів установ та організацій, що отримують кошти з програм міжнародної технічної допомоги, спрямованих на протидію корупції.

Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк вважає, що закон торкнеться в тому числі й журналістів, тому що корупцію викривають і пишуть розслідування на цю тему журналісти, які працюють у громадських організаціях. Вона розцінює ухвалення такого закону як тиск на роботу медійників.

Виконавча директорка «Центру протидії корупції» Дар’я Каленюк звернула увагу на те, що відповідно до ухваленого закону декларувати свої статки доведеться також і підрядникам громадських організацій, що займаються антикорупційними проектами за рахунок донорів.

У Посольстві США в Україні критично оцінили зміни до закону, що зобов’язують представників громадських організацій подавати електронні декларації.

24 березня Верховна Рада спробувала скасувати результати голосування за закон «Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"», але їй не вистачило голосів для скасування рішення.

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду