Головред газети «Місто робітниче» відкидає звинувачення у необ’єктивності з боку ветеранської організації
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Головред газети «Місто робітниче» відкидає звинувачення у необ’єктивності з боку ветеранської організації
Про це йдеться на сайті Національної спілки журналістів України (НСЖУ).
Газета «Місто робітниче» опублікувала прес-реліз Ватутінської міської ради за результатами засідання Центру допомоги учасникам АТО, що проходило під головуванням першого заступника мера Юрія Кубявки. У релізі йшлося, що бійці, які повертаються із зони АТО, повинні мати належну психологічну підтримку, а громадській організації ветеранів АТО слід проводити періодичні зустрічі з побратимами з метою моральної підтримки та визначення потреб демобілізованих.
Публікація прес-релізу викликала обурення в Громадській організації ветеранів АТО та волонтерів, яка побачила в ньому закид на свою адресу.
Громадська організація розіслала на адресу органів влади та НСЖУ звернення, в якому просить сприяти у наданні редакцією газети «Місто робітниче» «належно засвідчених копій Статуту та свідоцтва про державну реєстрацію».
За словами очільника організації Павла Гогунця, представники громадськості вважають публікації видання необ’єктивними, особливо щодо патріотичних сил, і хочуть ознайомитися, наскільки діяльність редакції відповідає статутним документам.
Головна редакторка газети Лариса Тращенко відкидає звинувачення у необ’єктивності й наголошує, що видання активно висвітлює діяльність міської влади і волонтерських та ветеранських організацій.
Вона вважає, що, вимагаючи документи, Павло Гогунець і його однодумці хочуть з’ясувати, наскільки законно вона перебуває на посаді редакторки. Головред не заперечує проти ознайомлення представників громадськості з оригіналами документів, але вважає, що робити копії, та ще й «належно засвідчувати» їх є нічим не виправданою вимогою. Тому цю вимогу вона ігнорує.
Коментуючи загострення ситуації навколо газети «Місто робітниче», перший секретар Національної спілки журналістів України, голова Черкаської обласної організації НСЖУ Сергій Томіленко наголосив, що в конфліктах на місцевому рівні, на жаль, часто намагаються робити «крайніми» журналістів та редакторів газет, які насправді є просто заручниками ситуації.
«Ми переконані, що ніхто не має права втручатися у редакційну політику видань – ані влада, ані політики, ані представники громадськості. Тому просимо політиків напряму з'ясовувати стосунки між собою, редактори не є сторонами ваших конфліктів!», - сказав Сергій Томіленко.
Нагадаємо, пленум правління Національної спілки журналістів України (НСЖУ), що відбувся 22 грудня 2016 року, наголосив на прояві солідарності із журналістами в біді та пошуки шляхів не лише декларативної, а й практичної допомоги колегам як пріоритету діяльності Спілки.