Переважна більшість комітетів Ради оприлюднює менше 50% публічної інформації
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Переважна більшість комітетів Ради оприлюднює менше 50% публічної інформації
З 29 комітетів Верховної Ради України лише три оприлюднюють на своїх сайтах більш як 50% публічної інформації. Про це свідчать результати дослідження, здійсненого Громадянською мережею ОПОРА.
Представники організації проаналізували наповнення порталів комітетів на відповідність вимогам законодавства та порівняли отримані у жовтні результати з показниками за липень.
За останній квартал 15 з 29-ти комітетів ВР оприлюднили на своїх сайтах у середньому на 7% більше суспільно-важливих даних, що стосуються їхньої роботи. Переважно збільшення відбулося за рахунок анонсування заходів та оприлюднення порядку денного засідань. При цьому шість комітетів погіршили показники висвітлення даних.
За останні три місяці був запущений веб-сайт Комітету з питань інформатизації та інформаційних технологій, але поки обсяги оприлюдненої інформації дуже незначні. Без змін наповнюються сайти Комітету з питань науки і освіти (38,7 %) та Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики (22,6 %).
Нерегулярно оновлюється інформація на сайтах Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Комітету з питань свободи слова та інформації, Комітету з питань європейської інтеграції, Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України, Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму, а також Комітету з питань правової політики.
Шість комітетів парламенту взагалі не мають офіційних веб-порталів. Комітет з питань економічної політики, Комітет у закордонних справах, Комітет з питань охорони здоров'я, Комітет з питань соціальної політики та праці, Комітет з питань транспорту і зв'язку, а також Комітет з питань фінансів і банківської діяльності фактично не оприлюднюють дані про свою роботу в інтернеті.
Щоб допомогти комітетам стати більш прозорими, мережа ОПОРА подала народним депутатам пропозиції щодо шляхів подолання проблеми обмеженого оприлюднення публічних даних на відповідних сайтах.
Нагадаємо, законодавство зобов'язує органи влади звітувати про свою діяльність, недостатнє висвітлення роботи є порушення цих вимог. Більшість комітетів протиправно не оприлюднюють стенограми своїх засідань, на забезпечення яких у 2012 році витратили майже 1,5 млн. грн.
«Детектор медіа»