Очільниця «Жіночого ветеранського руху» Катерина Приймак здобула Франко-німецьку премію з прав людини
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Очільниця «Жіночого ветеранського руху» Катерина Приймак здобула Франко-німецьку премію з прав людини
Співзасновниця та очільниця «Жіночого ветеранського руху» (Руху Veteranka), доброволиця Катерина Приймак здобула Франко-німецьку премію з прав людини за невпинну працю у відстоюванні прав військовослужбовиць та ветеранок в Україні. Про це повідомила пресслужба організації.
Відзнаку вручили посол Франції в Україні Гаель Весьер та заступник посла в Україні Тім Праґне.
«Я вдячна за цю премію, бо вона свідчить, що наші зусилля помітні й важливі. Але головні герої цієї історії — наші посестри, захисниці, які борються за свободу України. Сьогодні військовослужбовці — це група суспільства з найменшою кількістю прав, і жінки у війську стикаються з найбільшими обмеженнями. Попереду багато роботи, і ми продовжуємо захищати тих, хто захищає нас», — зазначила Катерина Приймак.
Фото: «Жіночий ветеранський рух»
Франко-німецьку премію з прав людини щороку вручають активістам з усього світу, які присвячують свою діяльність захисту прав людини.
Катерина Приймак — очільниця «Жіночого ветеранського руху» (Рух Veteranka), громадська діячка, ветеранка, бойова медикиня. У 2014 вона пішла доброволицею на фронт. Рятувала поранених в гарячих точках, таких як Піски, шахта Бутівка, влітку 2022 року — на Херсонщині. Нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеня. Упродовж дев'яти років Катерина Приймак бореться за гендерну рівність в українському війську та разом із посестрами відстоює гідні права, умови та матеріальне забезпечення для жінок в армії.
«Жіночий ветеранський рух» або Рух Veteranka — перша та єдина спільнота жінок з бойовим досвідом, яка захищає права військовослужбовиць з 2018 року. Головною місією організації є захист прав військовослужбовиць, реабілітація і реінтеграція ветеранок, надання компетентної допомоги армії та стимулювання змін у суспільстві.
Рух змінив закон України та відкрив 63 бойові посади для військовослужбовиць. За 2,5 роки повномасштабного вторгнення допомогів із забезпеченням 107 бригадам, підрозділи ЗСУ та Нацгвардії.
Читайте також:
- Ремонт дронів, пошиття жіночої форми та міжнародна адвокація підтримки України: чим займається «Жіночий ветеранський рух»
- Катерина Приймак, «Жіночий ветеранський рух»: «Вдячність ветеранам має виражатися в проактивних можливостях для соціальної реабілітації, а не пільгах»
Нагадаємо, напередодні співдиректори української правозахисної організації Truth Hounds Оксана Покальчук і Дмитро Коваль здобули премію «Тюльпан прав людини» від Міністерства закордонних справ Нідерландів.
Фото: Катерина Приймак/фейсбук