Кримського політв'язня, журналіста Сейрана Салієва відправили відбувати покарання у більш суворих умовах
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Кримського політв'язня, журналіста Сейрана Салієва відправили відбувати покарання у більш суворих умовах
Кримського політв’язня, активіста й громадського журналіста Сейрана Салієва перевели у суворіші умови відбування покарання через нібито «злісне порушення встановленого порядку» у виправній колонії №4 Тульської області Росії. Про це розповіла його дружина, правозахисниця Муміне Салієва.
За її словами, зв’язку із Сейраном не було з кінця червня цього року. Жінка неодноразово зверталася до керівництва колонії, однак лише 24 липня отримала відповідь про те, що 20 червня Сейран Салієв «припустився злісного порушення встановленого порядку відбування покарання».
У коментарі виданню Zmina Муміне зауважила, що з початку 2024 року її чоловіка кілька разів відправляли до штрафного ізолятора (ШІЗО) по 15 діб за «порушення форми одягу». Після кількоразового потрапляння в ізолятор людину вже вважають «злісним порушником». У таких умовах її можуть тримати до дев’яти місяців, а потім повернути до звичайного барака у разі відсутності інших порушень. Утім, зазвичай в ув’язненого таки «знаходять» інші порушення та часто відправляють його до так званих приміщень камерного типу або єдиного приміщення камерного типу.
Муміне Салієва сказала, що в таких умовах бранцю мінімізують комунікації з рідними. Так, аби зателефонувати родині, її чоловік тепер має писати нові заяви й чекати схвалення адміністрацією колонії. Йому також дозволено два довгострокових побачення на рік, замість трьох.
- Читайте також: Російська влада систематично позбавляє політв'язнів спілкування з близькими, — звіт Amnesty International
«Я розцінюю дії, які ініціює спецслужба (ФСБ Росії, — Ред.), але які виконуються адміністрацією пенітенціарної установи, як тиск, що чиниться на мого чоловіка. У фабрикації кримінальної справи стосовно Сейрана є виключно політичний мотив і замовлення, яке продовжує реалізовуватися навіть після ухвалення вироку, а закон використовуватиметься як інструмент пресингу та злочинів», — вважає жінка.
Салієва звертатиметься до судових і державних органів, інституцій з прав людини та громадських комісій і закликає журналістів надавати розголосу ситуації, а експертів та правозахисників — фіксувати та документувати порушення прав політичних ув’язнених.
Нагадаємо, Сейран Салієв — філолог турецької та кримськотатарської мови, який до свого незаконного арешту працював екскурсоводом, а також був громадянським журналістом «Кримської солідарності».
11 жовтня 2017 року в тимчасово окупованому Бахчисараї силовики ФСБ затримали шістьох кримських татар — Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір’яєва та Ернеса Аметова. 16 вересня 2020 року в Південному окружному військовому суді російського міста Ростов-на-Дону був оголошений вирок у другій бахчисарайській справі «Хізб ут-Тахрір».
Зокрема, засуджений кримський татарин Сейран Салієв отримав 16 років ув’язнення. Згодом суд зняв одне зі звинувачень, зменшивши його вирок до 15 років колонії.
Фото: Антон Наумлюк/«Радіо Свобода»