Марш Рівності в Києві: дозволили пройти лише 100 метрів

Марш Рівності в Києві: дозволили пройти лише 100 метрів

08:40,
17 Червня 2024
244

Марш Рівності в Києві: дозволили пройти лише 100 метрів

08:40,
17 Червня 2024
244
Марш Рівності в Києві: дозволили пройти лише 100 метрів
Марш Рівності в Києві: дозволили пройти лише 100 метрів
Неподалік відбулася акція проти проведення Маршу, однак акція минула без сутичок, резюмували організатори.

16 червня в Києві вперше за час повномасштабної війни відбувся Марш Рівності, організований ГО «КиївПрайд».

З огляду на безпеку, цьогоріч публічно не оголосили місце акції, а кількість учасників і учасниць обмежили до 500. Востаннє до таких обмежень «КиївПрайд» вдавався у 2015 році, розповіли організатори акції. До Маршу «КиївПрайду» долучилися ЛГБТК-плюс військові й активісти спільноти, а також посли, представники і представниці дипломатичних місій і один український нардеп, повідомили організатори.

У «КиївПрайді» повідомили, що поліція суттєво обмежила маршрут Маршу та дозволила учасникам та учасницям пройти лише 100 метрів. Загалом акція тривала 30 хвилин. Поруч традиційно відбулось зібрання противників Маршу Рівності.

Марш Рівності в Києві

Поліція переоцінила ризики та фактично ізолювала Марш, наголосили в «КиївПрайді».

«Права людини — це про те, що рівні люди мають рівні можливості. Поліція запевняла нас, що ніхто не проводить рухомі акції в Києві, натомість дозволила  людям, що погрожували Маршу КиївПрайд, крокувати центром міста. Натомість наш Марш оточили кордонами поліціянтів та автобусів і дозволили пройти лише 100 метрів. Ми пройшли лише кілька кроків, ми пішли на цей болісний компроміс задля безпеки і задля того, щоб відродити традицію і наступного року зробити потужний і відкритий Марш КиївПрайд», — сказала Анна Шаригіна, голова «КиївПрайду».

Раніше «КиївПрайд» опублікував цьогорічний маніфест Маршу Рівності. Ключові вимоги:

  • забезпечити захист від злочинів на ґрунті ненависті, ухваливши законопроєкт 5488 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації»;
  • надати гарантії ЛГБТплюс військовим гарантії в критичних ситуаціях і наблизити суспільство до шлюбної рівності через ухвалення законопроєкту 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств».

Також акція мала на меті привернути увагу до проблем надання зброї та відповідних ресурсів для військової перемоги України, міжнародної підтримки для повернення полонених, залучення ресурсів для допомоги цивільному населенню.

Нагадаємо, цьогоріч «КиївПрайд» анонсував Марш Рівності на 16 червня. Міська влада Києва заявила, що не може погодити метрополітен як місце проведення з огляду на безпеку учасників і пасажирів. 5 червня почався діалог між організаторами, представниками столичних адміністрації, поліції та метрополітену. «КиївПрайд» заявив, що акція відбудеться у всякому разі. Проте з огляду на безпеку, місце проведення Маршу Рівності вирішили не називати публічно.

Організатори акції та влада також спростували поширену деякими телеграм-каналами інформацію про нібито зупинку руху метро на час проведення Маршу Рівності та виділення на його організацію коштів із міського бюджету.

Марш Рівності в Києві не проводили з 2021 року

Фото: Наталія Азаркіна

 

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду