«КримSOS» влаштовує благодійний показ та обговорення короткометражних стрічок про кримських татар
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«КримSOS» влаштовує благодійний показ та обговорення короткометражних стрічок про кримських татар
21 серпня о 18:30 громадська організація «КримSOS» за підтримки «Кримської медіаплатформи» проведе благодійний показ та обговорення короткометражних фільмів кримськотатарських режисерів. Захід відбудеться у Squat 17b, Київ, вулиця Терещенківська, 17-Б.
Організатори використають зібрані протягом заходу кошти на автівки для 116 ОМБр, яка нині нищить ворога на Мелітопольському напрямку, повідомила ГО «КримSOS».
Гості показу переглянуть три короткометражки режисерів Ернеса Сарихаліла, Едема Сеттарова та Абдули Абдулаєва: «Veda» («Прощання»), «Avdet» («Повернення»), «Qısmet» («Доля») та «Mıqlar» («Цвяхи»).
Стрічка «Mıqlar», створена у 2018 році, розповідає про одну подію із життя кримськотатарського хлопчика, яка метафорично змальовує життя всіх, хто змушений будувати його знову. Режисер фільму — киримли Ернес Сарихаліл, продюсерка — Таміла Ташева, співзасновниця «КримSOS» та чинна представниця Президента України в АР Крим.
Стрічка отримала нагороди національних та міжнародних кінофестивалів, зокрема нагороду «Найкращий фільм» на Westminster Film Festival у Великій Британії.
«Veda», «Avdet» та «Qısmet» створили цьогоріч як перші частини тетралогії «Imtian» («Іспит») кримськотатарських режисерів спільно з «Кримською медіаплатформою». Режисером «Avdet» є Едем Сеттаров, «Veda» зняв Ернес Сарихаліл, а «Qismet» — Абдула Абдулаєв. Короткометражки розповідають про нові виклики та реалії, з якими кримські татари стикаються в сучасному світі.
Після показу відбудеться дискусія на тему сьогодення та майбутнього українського Криму.
Долучитися до збору коштів на автівку для 116 ОМБр також можна, перерахувавши донат на банку за посиланням.
Нагадаємо, 19 серпня з 16:00 відбудеться сьомий день фестивалю пам'яті Романа Ратушного «Протасів Яр», присвячений темі Криму.
У рамках сьомого фестивального дня відбудеться публічна розмова Мустафи Джемілєва та Аліма Алієва, а також білінгвальні читання художніх текстів кримськотатарською та українською мовами, дискусія про опір Криму сьогодні. Гостей дня частуватимуть пловом. Захід завершиться показом фільму Нарімана Алієва «Додому».
Читайте також:
- Євгеній Ярошенко, «КримSOS»: Термін «депортація» не дозволяє повноцінно зрозуміти глибину трагедії кримськотатарського народу
- У Києві в рамках заходу «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію» обговорили питання геноциду та переслідування кримських татар
Афіша: «КримSOS»