Кримськотатарський політв’язень Арсен Джеппаров, незаконно засуджений у справі «Хізб ут-Тахрір», вийшов на волю
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Кримськотатарський політв’язень Арсен Джеппаров, незаконно засуджений у справі «Хізб ут-Тахрір», вийшов на волю
У Башкортостані на волю вийшов кримськотатарський політв’язень Арсен Джеппаров, незаконно засуджений у справі «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомляє «Кримська солідарність».
«Настав цей день — я звільнився. Зараз ми перебуваємо біля виправної колонії №16. Дуже радий був побачити братів, коли вийшов за двері. Не передати зараз емоції за сім років. Це відчуття дуже хвилююче, дуже переживаю. Тепер чекатимемо на свободі інших», — прокоментував Арсен Джеппаров своє звільнення.
Біля воріт колонії, яка знаходиться у російському місті Салават, його зустрів адвокат Едем Семедляєв, який супроводжуватиме Джеппарова до Криму.
Правозахисники зазначають, що в умовах ув’язнення в Джеппарова значно погіршилося здоров’я, з жовтня 2022 року він постійно перебував у штрафному ізоляторі.
«Схуд на 20 кілограмів. Його турбують сильні болі в ділянці шлунка та підшлункової залози, нудота, відчуває біль під час їжі», — повідомила його дружина Заріна Джеппарова.
Нагадаємо, 14 лютого 2003 року на закритому судовому засіданні Верховний суд РФ визнав терористичною ісламську політичну партію «Хізб ут-Тахрір». Ця релігійна організація легально діє в Україні та більшості держав світу. Її активісти займалися випуском газети й могли відкрито говорити в ЗМІ та проводити масові публічні заходи. На переконання правозахисників, членів організації переслідують не за підготовку державного перевороту та тероризм, а за публічні акції проти політичних репресій у Криму, систематичну критику російської влади та за масову нелояльність серед кримських татар у відповідь на події 2014 року.
За інформацією «КримSOS», за дев’ять років окупації Криму жертвою політичних переслідувань у «справах Хізб ут-Тахрір» став 101 громадянин України став. Окупанти виносять вироки за нібито причетність до «Хізб ут-Тахрір» строком до 19 років позбавлення волі. Однак, як твердить Харківська правозахисна група, «після окупації Криму російська влада стала використовувати участь у "Хізб ут-Тахрір" для тиску на кримських татар. Членів організації переслідують не за підготовку державного перевороту та тероризм, а за публічні акції проти політичних репресій у Криму, системну критику російської влади та за масову нелояльність серед кримських татар у відповідь на події 2014 року».
За інформацією Кримськотатарського ресурсного центру, у Криму кількість політв’язнів і переслідуваних у кримінальних справах досягла 266. У 189 випадках йдеться про представників кримськотатарського народу.
З 2021 року окупанти масово затримують людей, які виходять на підтримку репресованих співвітчизників. Так, упродовж осені 2021 року відбулося шість хвиль масових адміністративних затримань активістів, чотири з яких сталися біля будівлі окупаційного суду.
Раніше «ЗМІ для змін» повідомляв, що щонайменше 149 громадян України перебуває у місцях несвободи — або в окупованому Криму, або на території Росії.
Фото: Кримська солідарність/Фейсбук