ЄСПЛ визнав неприйнятною скаргу Медведчука на «незаконні дії української влади»

ЄСПЛ визнав неприйнятною скаргу Медведчука на «незаконні дії української влади»

14:02,
16 Вересня 2022
347

ЄСПЛ визнав неприйнятною скаргу Медведчука на «незаконні дії української влади»

14:02,
16 Вересня 2022
347
ЄСПЛ визнав неприйнятною скаргу Медведчука на «незаконні дії української влади»
ЄСПЛ визнав неприйнятною скаргу Медведчука на «незаконні дії української влади»
ЄСПЛ: Домашній арешт Медведчука базувався на обґрунтованій підозрі і був виправданий.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав неприйнятною скаргу  підозрюваного у держзраді нардепа Віктора Медведчука, який звинувачував владу України в «політичній мотивації» його кримінального переслідування. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на сайт ЄСПЛ.

ЄСПЛ зазначив, що кримінальне провадження проти заявника все ще перебуває на дуже попередній стадії, тому його скарга на порушення права на справедливий судовий розгляд є передчасною.

Також суд зазначив, що з приводу обрання домашнього арешту, на що скаржився Медведчук, українські суди давали роз’яснення, які «не видаються довільними чи необґрунтованими».

«Зокрема, посилання на різні докази в матеріалах, наданих суду, демонструють, що підозра в тому, що заявник міг вчинити державну зраду (шляхом передачі військової таємниці іншій державі), ґрунтувалася на достатніх об’єктивних елементах для розгляду як "обґрунтована" у значенні, передбаченому статтею 5 Конвенції (Європейської конвенції з прав людини – ДМ)», – йдеться в рішенні.

У ЄСПЛ немає підстав вважати, що суди ухвалювали рішення без відсутності на те правових підстав, або сумніватися в їхній неупередженості: «Незважаючи на те, що високопоставлені урядовці України публічно заявляли, що заявник і деякі його політичні союзники допомагали російській владі в її агресії проти України, і Рада національної безпеки і оборони України запровадила проти них економічні санкції у зв’язку з цим, які не є предметом цієї заяви, немає жодних доказів того, що домашній арешт заявника супроводжувався свавіллям або був частиною стратегії влади перешкоджати його політичній діяльності або «усунути його з суспільного життя».

Суд вважає, що домашній арешт Медведчука базувався на «обґрунтованій підозрі» і був виправданий ризиком заподіяння шкоди здійсненню правосуддя, відповідно до статті 5 Конвенції.

Нагадаємо, скаргу до ЄСПЛ Медведчук подав у червні 2021 року. Зокрема, він звинувачував «чинний режим… у грубому порушенні права на справедливий суд, а також у порушенні права на свободу й особисту недоторканність».

24 лютого 2022-го Медведчук втік зі свого маєтку у Києві і відтоді переховувався у столиці. 12 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що СБУ вдалося знайти та затримати Медведчука.

За даними СБУ, ФСБ Росії намагалася вивезти Медведчука до невизнаного Придністров'я, а потім до РФ. Однак доїхати Медведчук зміг лише до меж Київської області. Його дружина Оксана Марченко виїхала з України перед початком повномасштабної війни.

Медведчук просив президента Володимира Зеленського обміняти його на захисників і мешканців Маріуполя, однак Росія відмовилась від цього.

Личаківський районний суд Львова залишив Медведчука під вартою до 14 листопада.

До моменту своєї втечі, 24 лютого, Медведчук залишався під домашнім арештом. Такий запобіжний захід йому обирали двічі в межах різних кримінальних проваджень: 13 травня (щодо видобутку нафти і газу в Чорному морі) та 12 жовтня 2021 року (щодо сприяння діяльності терористичної організації через поставки вугілля з окупованих територій Донбасу). 2 листопада 2021 року Печерський суд змінив запобіжний захід для Медведчука з домашнього арешту на особисте зобов'язання до 31 грудня в межах епізоду про держзраду і замах на розграбування національних ресурсів у Криму. В іншій справі домашній арешт залишався чинним.

Скріншот відео: СБУ/YouTube

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду