Романа Маселка обрали членом Вищої ради правосуддя

Романа Маселка обрали членом Вищої ради правосуддя

14:40,
15 Серпня 2022
1332

Романа Маселка обрали членом Вищої ради правосуддя

14:40,
15 Серпня 2022
1332
Романа Маселка обрали членом Вищої ради правосуддя
Романа Маселка обрали членом Вищої ради правосуддя
За призначення Маселка проголосували 258 депутатів.

У понеділок, 15 серпня, Верховна Рада проголосувала за призначення членами Вищої Ради правосуддя адвоката Романа Маселка та доцента Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Миколу Мороза.  

Про це повідомив у телеграмі нардеп фракції «Голос» Ярослав Железняк. За призначення Маселка та Мороза проголосували 258 депутатів. 

Роман Маселко – адвокат у  справах Майдану, член правління фундації Dejure, а також ексголова Ради громадського контролю НАБУ.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя вносить подання про призначення суддів, ухвалює рішення про порушення з боку суддів чи прокурорів вимог щодо несумісності, може звільняти суддів з посади, надає згоду на їх затримання чи утримання під вартою.

Згідно із законом «Про Вищу раду правосуддя», склад ВРП має налічувати 21 члена, з яких десятьох обирає з’їзд суддів України (серед чинних суддів або тих, хто у відставці), двох призначає президент, ще двох обирає Верховна Рада, двох – з’їзд адвокатів, двох – Всеукраїнська конференція прокурорів, двох – з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного Суду входить до складу Вищої ради правосуддя за посадою.

22 лютого 2022 року рішенням Вищої ради правосуддя припинено за власним бажанням повноваження десяти її членів. У такий спосіб ВРП припинила на той момент свої повноваження.

Фото: Ярослав Железняк/Telegram

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду