cs.detector.media
15.08.2022 14:40
Романа Маселка обрали членом Вищої ради правосуддя
Романа Маселка обрали членом Вищої ради правосуддя
За призначення Маселка проголосували 258 депутатів.

У понеділок, 15 серпня, Верховна Рада проголосувала за призначення членами Вищої Ради правосуддя адвоката Романа Маселка та доцента Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Миколу Мороза.  

Про це повідомив у телеграмі нардеп фракції «Голос» Ярослав Железняк. За призначення Маселка та Мороза проголосували 258 депутатів. 

Роман Маселко – адвокат у  справах Майдану, член правління фундації Dejure, а також ексголова Ради громадського контролю НАБУ.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя вносить подання про призначення суддів, ухвалює рішення про порушення з боку суддів чи прокурорів вимог щодо несумісності, може звільняти суддів з посади, надає згоду на їх затримання чи утримання під вартою.

Згідно із законом «Про Вищу раду правосуддя», склад ВРП має налічувати 21 члена, з яких десятьох обирає з’їзд суддів України (серед чинних суддів або тих, хто у відставці), двох призначає президент, ще двох обирає Верховна Рада, двох – з’їзд адвокатів, двох – Всеукраїнська конференція прокурорів, двох – з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного Суду входить до складу Вищої ради правосуддя за посадою.

22 лютого 2022 року рішенням Вищої ради правосуддя припинено за власним бажанням повноваження десяти її членів. У такий спосіб ВРП припинила на той момент свої повноваження.

Фото: Ярослав Железняк/Telegram

cs.detector.media
DMCA.com Protection Status