Для свідків домашнього насильства запустили інтерактивну платформу «Гаджети бачать»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Для свідків домашнього насильства запустили інтерактивну платформу «Гаджети бачать»
Інтерактивну платформу «Гаджети бачать» створили правозахисна організація Amnesty International в Україні та креативне агентство R Agency. Як повідомили «Детектору медіа» в агентстві, вона призначена саме для свідків, оскільки більшість через брак знань обирає бездіяти.
Платформа моделює умовний інцидент. Кожне рішення користувача впливає на фінальний результат. Навіть якщо вибір був хибним, можна ознайомитися з правильним алгоритмом. Наразі платформа пропонує пройти сценаріями двох ситуацій: із поміченим на вулиці насильством та в разі почутих криків за стіною оселі. Правозахисники з Amnesty International в Україні взяли участь у розробці алгоритму та оцінці продукту, а команда креативного агентства розробила ідею та її диджитал-втілення.
«Досі побутує стереотип, що домашнє насильство — це приватна справа, в яку не варто втручатися. Разом із тим українці та українки здебільшого не знають, як діяти. Така поведінка потенційних свідків лише поглиблює проблему. Наше завдання сьогодні — навчити чітких алгоритмів дій свідків насильства і мотивувати їх не ігнорувати конфліктні інциденти між родичами та спробувати допомогти», — зазначила Катерина Мітєва, речниця Amnesty International в Україні.
Інформацію про платформу поширюють також зовнішніми каналами — це сітілайти на вулицях Києва і стікери в під’їздах багатоповерхівок. «Основна мета сітілайтів — показати, що гаджети постраждалих залишаються безпорадними свідками насильства. А от стікери ведуть на спеціальний лендінг, де люди буквально “стають свідками” агресії та дізнаються, як зробити свій гаджет інструментом протидії насильству», — пояснив назву платформи Олексій Провороцький, керівник R Agency.
Нагадаємо, «Детектор медіа» писав про п'ять проєктів, які показують українцям проблему домашнього насильства.