ЦЕДЕМ випустив юридичний порадник для активістів про взаємодію з правоохоронцями в разі нападів і погроз
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
ЦЕДЕМ випустив юридичний порадник для активістів про взаємодію з правоохоронцями в разі нападів і погроз
Юридичний порадник «Алгоритми дій для представників громадянського суспільства при взаємодії із правоохоронними органами» написала адвокат Елеонора Салова, повідомили на сайті Центру демократії і верховенства права. Зазначається, що методичні рекомендації створені, аби захистити законні інтереси активістів у разі злочинних посягань, допомогти притягнути винних до відповідальності й добитися компенсації для потерпілих. «Якщо громадський активіст став жертвою злочинних посягань (наприклад, погроз або нападу), йому слід вжити усіх можливих дій, щоб зібрати і зберегти інформацію та докази – це допоможе встановити винуватців злочину та притягнути їх до відповідальності», — йдеться у вступі до порадника.
Розділи електронного посібника присвячені алгоритмам дій у разі нападу, погроз чи переслідувань, бездіяльності правоохоронців чи перевищення ними повноважень, а також інформацію про докази і їх збір, процесуальні строки та підслідність спав. Порадник завершений переліком контактів правоохоронних і контролюючих органів і зразками процесуальних документів.
Фрагмент посібника «Алгоритми дій для представників громадянського суспільства при взаємодії із правоохоронними органами»
У ЦЕДЕМ розповіли, що ідея розробити юридичний порадник з'явилась цієї зими в ході проведення серії онлайн-тренінгів для Громадських радників. Головною метою цих тренінгів було навчити Громадських радників ключовим знанням, необхідним для надання допомоги активіст(к)ам, журналіст(к)ам і правозахисникам/цям на місцях. «У ході підготовки до тренінгів організатори визначили, що представникам громадянського суспільства в Україні не вистачає знань про те, що треба робити, якщо є необхідність звернутися до правоохоронних органів... або якщо правоохоронні органи самі мають намір з вами поспілкуватись. А ці знання насправді важливі для громадського активіста сьогодні, оскільки питання безпеки залишається проблемою», — зауважив експерт організації Володимир Хорбаладзе.
«Організатори звернулись до Елеонори Салової, адвоката, яка має великий досвід роботи із кримінальними справами. А відповідно, може поділитись своїми практичними порадами: як правильно поводити себе у кризових комунікаціях з правоохоронними органами. У відповідь на запит пані Салова створила цей порадник», — додали в ЦЕДЕМ.
Нагадаємо, у 2020 році правозахисники зафіксували 101 випадок нападів і переслідувань громадських активістів (83 випадки — у 2019-му). З початку 2021 року задокументовано 30 випадків переслідувань за громадську діяльність.