Суд дав умовний термін підозрюваному в справі Гандзюк

Суд дав умовний термін підозрюваному в справі Гандзюк

17:53,
16 Жовтня 2020
2947

Суд дав умовний термін підозрюваному в справі Гандзюк

17:53,
16 Жовтня 2020
2947
Суд дав умовний термін підозрюваному в справі Гандзюк
Суд дав умовний термін підозрюваному в справі Гандзюк
Ігор Павловський залишиться в СІЗО, оскільки є фігурантом іншої справи.

Приморський районний суд Одеси 16 жовтня визнав Ігоря Павловського винним у приховуванні інформації про напад на активістку Катерину Гандзюк. Йому призначили покарання у вигляді двох років позбавлення волі, звільнивши від відбування терміну з іспитовим строком на рік. Про це повідомляє Watchers.Media.

Вирок винеси за угодою сторін. У ході слухання Ігор Павловський вибачився перед батьком активістки Віктором Гандзюком: «Я хочу публічно вибачитися перед Віктором Михайловичем і перед покійною Катериною, що не дав повних свідчень у Шевченківському суді Києва. Так вийшло, що були постійні погрози мені і моїй дочці. Тому прошу визнати угоду і визнати мене повністю винуватим».

Сторони можуть оскаржити вирок впродовж місяця.

Під час засідання адвокати голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера, якого підозрюють у замовленні та організації нападу на активістку, хотіли долучити до справи цивільний позов, однак суд відмовив. Представниця потерпілих Ольга Веретільник припустила, що захисники намагалися затягнути розгляд справи.

Ігор Павловський залишиться в СІЗО, оскільки є фігурантом справи про Херсонське злочинне угруповання, слідство у якій досі триває.

За даними активістів «Хто вбив Катю Гандзюк?», Ігор Павловський виступав посередником між виконавцями злочину і його замовником. Генпрокуратура наприкінці липня 2019 року скерувала до суду обвинувальний акт щодо Ігоря Павловського за частиною 1 статті 396 ККУ (приховування злочину).

Нагадаємо, Служба безпеки України 27 квітня 2020 року завершила досудове розслідування в кримінальному провадженні за підозрою голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера та помічника-консультанта депутата цієї облради Олексія Левіна в організації нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк. Активісти з ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», своєю чергою, розкритикували завершення досудового розслідування, зазначивши, що «справу злили». 

Однак 11 червня прокуратура поновила та продовжила до 29 липня 2020 року досудове розслідування в кримінальному провадженні про вбивство активістки Катерини Гандзюк. Обвинуваченому в цій справі Владиславу Мангеру вручили клопотання про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під вартою.

16 червня Служба безпеки України затримала голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера та привезла його з Херсона до Києва. Печерський райсуд Києва взяв його під варту без права на заставу до 28 липня. Потім, 14 липня, суд продовжив до 11 вересня арешт Владислава Мангера.

25 червня 2020 року Офіс генерального прокурора знову завершив досудове розслідування щодо голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера та помічника депутата обласної ради Олексія Левіна.

28 липня Офіс генерального прокурора повідомив, що скерував до суду обвинувальний акт щодо Владислава Мангера й Олексія Левіна (Москаленка) за організацію нападу на активістку Катерину Гандзюк.

18 серпня 2020 року відбулося підготовче засідання.

15 жовтня Дніпровський районний суд Києва продовжив до 13 грудня 2020 року арешт Владиславу Мангеру та Олексію Левіну (Москаленку).

Напад на Катерину Гандзюк стався 31 липня 2018 року в Херсоні. ЇЇ облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті чого вона отримала 40% опіків шкіри. Активістку транспортували до Києва, де їй зробили понад 10 операцій. Поліція почала розслідувати напад як хуліганство. Під тиском громадськості справу перекваліфікували спочатку на «тяжкі тілесні ушкодження», згодом на «замах на вбивство». 96 днів вона боролася за життя, 4 листопада Катерина Гандзюк померла. Справу перекваліфікували на «закінчене умисне вбивство». Увечері того ж дня у Києві, Херсоні, Дніпрі, Харкові та інших містах відбулися акції вшанування пам’яті Катерини Гандзюк.

Фото: Watchers.Media

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду