Сенцов: Справи Шеремета та Стерненка можуть стати переламним моментом сучасної української історії

Сенцов: Справи Шеремета та Стерненка можуть стати переламним моментом сучасної української історії

11:35,
17 Червня 2020
8092

Сенцов: Справи Шеремета та Стерненка можуть стати переламним моментом сучасної української історії

11:35,
17 Червня 2020
8092
Сенцов: Справи Шеремета та Стерненка можуть стати переламним моментом сучасної української історії
Сенцов: Справи Шеремета та Стерненка можуть стати переламним моментом сучасної української історії
Режисер сказав, що справа активіста для нього про те, як «хлопець не дав себе вбити, захистивши своє життя та життя своєю дівчини».

Колишній політв’язень, український режисер Олег Сенцов порівняв судові процеси в кримінальних провадженнях про вбивство журналіста Павла Шеремета та щодо активіста й блогера Сергія Стерненка. На його думку, ці справи можуть стати переламним моментом сучасної української історії. Про це 16 червня він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Але зараз ця справа (щодо пана Стерненка) набуває такого ж значення як і справа про вбивство Шеремета, точніше про обвинувачення в цьому невинних людей. Ці два судових розгляді можуть стати не тільки маркером для громадського суспільства, але й переламним моментом сучасної української історії, після яких, або ми утримаємо завоювання Революції Гідності, або нас почнуть засуджувати за участь у держперевороті 14-го року», – говорить режисер.

Нагадаємо, журналісти, громадські діячів, правозахисники, політики та активісти звернулися до урядів демократичних держав та міжнародних правозахисних організацій з проханням пояснити керівництву України неприпустимість порушення прав та політичних свобод, а також поставити питання про несумісність політичних репресій з євроатлантичним курсом, що офіційно задекларований в Конституції України. У зверненні згадують кейси активіста та блогера Сергія Стерненка; підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь; п’ятого президента Петра Порошенка; генерала Дмитра Марченка; колишньої журналістки та народної депутатки Тетяни Чорновол; ексдиректора Інституту національної пам’яті, нині народного депутата Володимира В’ятровича; ексміністра Володимира Омеляна; блогера Сергія Пояркова; народної депутатки Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб». 12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. 21 травня 2020 слідство змінило підозри фігурантам кримінального провадження про вбивство журналіста Павла Шеремета – Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку та Яні Дугарь. Слідчі також відкрили окреме провадження щодо невстановлених осіб – організаторів вбивства. 22 травня поліція завершила розслідування щодо трьох підозрюваних у виконанні вбивства журналіста Павла Шеремета. Досудове розслідування за фактом умисного вбивства Павла Шеремета тривало 1402 дні. Матеріали провадження налічують понад дві сотні томів: 38 томів – стосовно трьох підозрюваних, більше 200 – щодо встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників цього злочину.

На активіста та керівника громадської організації «Небайдужі» Сергія Стерненка в 2018 році тричі скоювали замахи, під час третього він наніс смертельного удару нападнику. 24 травня 2018 року двоє невідомих напали на пана Стерненка біля дому і завдали йому декілька ударів ножем. Внаслідок замаху він отримав струс мозку, рвану рану руки та декілька гематом. Один з нападників, Іван Кузнєцов, помер внаслідок застосування активістом самооборони. Другий нападник, Олександр Ісайкул, був поранений і пізніше затриманий. Третій імовірний учасник нападу, Олександр Подобєдов був допитаний поліцією. Проте жоден із нападників не отримав повідомлення про підозру. 11 червня 2020 року активісту та блогеру Сергію Стерненку вручили повідомлення про підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї (ч. 1 ст. 115 та ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України). Шевченківський районний суд Києва 15 червня 2020 відправив активіста та блогера Сергія Стерненка під цілодобовий домашній арешт на 60 діб.

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду