Комітет Ради з питань протидії корупції підтримав обидва законопроекти щодо е-декларацій для ГО

Комітет Ради з питань протидії корупції підтримав обидва законопроекти щодо е-декларацій для ГО

20:00,
21 Березня 2018
1655

Комітет Ради з питань протидії корупції підтримав обидва законопроекти щодо е-декларацій для ГО

20:00,
21 Березня 2018
1655
Комітет Ради з питань протидії корупції підтримав обидва законопроекти щодо е-декларацій для ГО
Комітет Ради з питань протидії корупції підтримав обидва законопроекти щодо е-декларацій для ГО
Зареєстрованими є два законопроекти, які пропонують відкласти подачу перших е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій на три місяці або на рік.

Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції рекомендує парламенту підтримати будь-який із зареєстрованих законопроектів щодо відтермінування подачі перших е-декларацій представниками антикорупційний громадських об'єднань.

Таке рішення комітет ухвалив у середу, повідомляє «Укрінформ».

Зокрема, комітет підтримав як законопроект №8120 «Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», автором якого є народний депутат Сергій Лещенко, так і проект закону №8120-1 «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» (щодо відтермінування заходів фінансового контролю для окремих суб'єктів декларування)», ініційований головою фракції «Блок Петра Порошенка» Артуром Герасимовим.

Так, у своєму законопроекті Лещенко пропонує відкласти на рік подачу перших е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій.

У законопроекті №8120-1 пропонується відкласти обов'язкове е-декларування для активістів лише на наступні три місяці.

Передбачається, що ці законопроекти депутати розглядатимуть на засіданні Ради 22 березня.

Як повідомляв «Детектор медіа», 7 лютого українські ЗМІ розповсюдили заяву представниці президента в парламенті Ірини Луценко про те, що «громадські організації та активісти погодилися на розширене подання інформації, розширене звітування».

Водночас виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин повідомив, що остання зустріч президента Петра Порошенка з представниками ГО щодо законопроектів 6674 та 6675 відбулася 17 січня, і громадські активісти-антикорупціонери не погодилися з ідеєю президента замінити обов'язкове подання ними декларацій на розширене звітування про доходи всіх ГО.

Реанімаційний пакет реформ виступив із заявою про те, що законопроекти 6674 та 6675 щодо декларування ГО «містять низку норм, які суперечать національному та міжнародному законодавству, є дискримінаційними та, відповідно, мають бути вилучені із врахуванням таких пропозицій». Представники ГО запропонували Порошенку доопрацювати ці законопроекти і передати на перевірку Венеціанській комісії.

Заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків 16 березня нагадав, що у Верховної Ради залишився тиждень, щоб скасувати необхідність електронних декларацій для антикорупційних активістів. «Альтернатива - ганьба країни на міжнародній арені з 1 квітня», - вважає він.

16 березня стало відомо, що  Венеціанська комісія розкритикувала законопроекти, які містять вимоги фінансової звітності і розкриття інформації для антикорупційних активістів.

19 березня громадські організації знов виступили із заявою, у якій вимагають невідкладно скасувати е-декларування для активістів та експертів.

Група країн «Великої сімки» заявила про невідповідність вимог е-декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній і закликала Україну скасувати їх відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду