«Я чекаю на тебе». Добірка безплатних ініціатив і корисних контактів для жінок із родин військових

«Я чекаю на тебе». Добірка безплатних ініціатив і корисних контактів для жінок із родин військових

16:00,
20 Січня 2024
1080

«Я чекаю на тебе». Добірка безплатних ініціатив і корисних контактів для жінок із родин військових

16:00,
20 Січня 2024
1080
«Я чекаю на тебе». Добірка безплатних ініціатив і корисних контактів для жінок із родин військових
«Я чекаю на тебе». Добірка безплатних ініціатив і корисних контактів для жінок із родин військових
Добірка ініціатив і проєктів, які безплатно надають психологічну та юридичну допомогу жінкам із сімей військовослужбовців, а також номери гарячих ліній, що можуть стати в пригоді.

Групи підтримки від Українського ветеранського фонду

Український ветеранський фонд — платформа розвитку ветеранських можливостей, що функціонує у складі Міністерства у справах ветеранів України. Утім, команда проєкту працює не лише з військовими та ветеранами, а й із членами їхніх родин.

Зокрема Український ветеранський фонд запустив щотижневу онлайн-групу підтримки для членів сімей захисників і захисниць. Зустрічі відбуваються раз на тиждень, щонеділі, о 19:00 на платформі Zoom. Для участі необхідно залишити заявку за цим посиланням.

Проєкт підтримки жінок із родин військових «Плюс-плюс» від «Гончаренко-центру»

«Плюс-плюс» — ініціатива мережі освітньо-культурних і волонтерських просторів «Гончаренко-центр», орієнтована на жінок із родин військовослужбовців. У межах проєкту дружинам, сестрам, донькам і матерям українських воїнів пропонують безплатні психологічні консультації, юридичну підтримку, а також освітні лекції, майстер-класи та події під запит учасниць програми.

Наразі проєкт працює в усій мережі освітніх просторів, що нараховує 30 центрів у всій країні, та в онлайні. Зустрічі з учасницями «Плюс-плюс» від «Гончаренко-центрів» відбуваються щотижня, а програму заходів формують разом із самими жінками. Серед подій, крім юридичної та психологічної підтримки, — тренінги із запуску власного бізнесу, йога, арттерапія, іноземні мови, воркшопи тощо. Для участі в проєкті достатньо заповнити гугл-форму за цим посиланням.

Консультації від Служби психосоціальної підтримки сімей військових

Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців — це проєкт громадської організації «Жіноча сила України», створений у березні 2022 року. Ініціатива працює за підтримки Збройних сил України, Міноборони та Національної гвардії, а команда проєкту має досвід роботи з сім’ями захисників з 2014 року.

Як і Український ветеранський фонд, Служба психосоціальної підтримки пропонує дружинам і матерям військових щотижневі зустрічі у групі підтримки на платформі Zoom. Організатори наголошують, що ці дзвінки не є терапевтичними групами, а радше зустрічами підтримки, що модеруються психологами. Головна мета — познайомити жінок між собою та допомогти покращити самопочуття при різних емоційних станах. Аби потрапити на щотижневу зустріч, необхідно заповнити цю форму.

Групи підтримки для дівчат і дружин військових від Veteran Hub

Групи підтримки від Veteran Hub — це безпечні місця для людей зі схожим досвідом, які отримують підтримку за принципом «рівна рівній» на різних етапах проживання складних життєвих ситуацій. За словами організаторів, їхня мета — бути поруч із дівчатами та дружинами захисників, поки вони очікують на кохану людину з фронту.

Кожна група має фіксовану кількість учасниць — до 15 людей. Водночас команда Veteran Hub не обмежує кількість зустрічей для учасниць, розуміючи, що підтримка має бути доступна саме тоді, коли вона дійсно потрібна. Аби долучитися до груп підтримки, необхідно обрати на сайті онлайн- чи офлайн-формат і заповнити відповідну форму.

Простір взаємопідтримки від Спілки ветеранів Запоріжжя та ГО «Активна громада»

Спілка ветеранів Запорізької області та громадська організація «Активна громада» запустили набір на групи підтримки для дівчат і дружин, які чекають на коханих чоловіків із війни. Головна ціль проєкту — допомогти жінкам пройти шлях невизначеності та випробувань.

За словами організаторів, групи підтримки — це безпечне коло жінок, які проживають схожий досвід. Простір, де можна поділитися власними переживаннями та радістю, підтримати й отримати підтримку. Координаторкою проєкту виступає психологиня «Активної громади» та дружина військовослужбовця Анна Єрьоменко. Аби долучитися до ініціативи, достатньо написати в приватні повідомлення на фейсбук-сторінці організаторів.

Гарячі лінії та безплатні консультації для жінок із родин військовослужбовців

Психологічна підтримка від ініціативи #Вартожити: 5522. Графік роботи: по буднях, з 11:00 до 19:00.

Безплатні консультації адвокатів, первинна та вторинна допомога від юридичного «Гончаренко-центру»: +38 (067) 204-22-07. Графік роботи: по буднях з 09:00 до 18:00.

Гаряча лінія кризової підтримки для ветеранів і їхніх родин від Українського ветеранського фонду: 0 800 33 20 29. Графік роботи: цілодобово.

Гаряча лінія Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців: 0 800 332 720. Графік роботи: з 10:00 до 20:00 щодня, без вихідних.

Фото надав «Гончаренко-центр»

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду