25 січня — презентація видання «Як зміниться клімат, якщо посадити мільярд дерев?»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
25 січня — презентація видання «Як зміниться клімат, якщо посадити мільярд дерев?»
О 19:00 на Facebook-сторінці громадської організації «Українська природоохоронна група» її голова й автор публікації Олексій Василюк презентує видання «Як зміниться клімат, якщо посадити мільярд дерев?» і відповість на запитання глядачів.
Зазначається, що публікація пояснює, чому висадка дерев не завжди є корисним інструментом для протидії змінам клімату і що часто саме рукотворні насадження можуть призвести до певних екологічних умов, які прискорюють глобальні кліматичні зміни.
«Видання, звісно перегукується з назвою президентської ініціативи, і ідея його написати пов'язана з численними випадками заліснення степу для її виконання. Однак сама книжка не про це: не про українських лісників і не про президента Зеленського. Це огляд наукових відомостей про те, що посадка штучних лісів на місці природних екосистем (не лісу) є не лише недоцільною, але й дуже шкідливою з точки зору змін клімату. Це дуже важливо, адже саме кліматичний ефект є головним аргументом «за» нові ліси», — пояснює Олексій Василюк у коментарі «Детектору медіа».
Голова «УПОГ» додав, що активістам, «які свято вірять у те, що посадка дерев — це єдине, головне і безапеляційно позитивне екологічне діяння, не дуже комфортно чути висновки», відображені у виданні. На думку науковця, на книжку навряд позитивно відгукнуться посадовці лісової галузі, «адже всі лісгоспи Степової зони України дотаційні, не мають права рубати ліс і зароблять собі право отримувати зарплату лише тим, що саджають нові ліси, начебто дуже потрібні і корисні». Проте, як пояснив автор, публікація про саму ідею, а не про активістів чи лісівників.
«Готуючи видання, ми самі здивувалися наскільки активна дискусія навколо доцільності степового лісорозведення і як багато провідних вчених з усього світу вивчають кліматичну шкоду від посадки "кліматичних" лісів. Книжка має посилання на авторитетні зарубіжні джерела і дозволить читачеві, за його бажанням, отримати значно більше інформації на цю тему», — резюмував Олексій Василюк.