Мережа — як «координаційний центр»

Мережа — як «координаційний центр»

13:05,
4 Січня 2014
11912

Мережа — як «координаційний центр»

13:05,
4 Січня 2014
11912
Мережа — як «координаційний центр»
Мережа — як «координаційний центр»
Модератор спільноти «ЄвроМайдан» на Facebook — про секрети популярності ресурсу

Офіційна сторінка Євромайдану на Facebook набрала вже 163 тисячі прихильників.  Досягнути такого результату їй вдалося лише трохи більше, ніж за місяць. Це - безпрецедентний показник для  українського сегменту всесвітньої мережі. Крім того, за період з 21 листопада до 21 грудня спільнота «ЄвроМайдан»  завоювала такі позиції: перше місце за популярністю серед українських сторінок на Facebook; перше місце серед українських сторінок за темпами приросту прихильників за один місяць; шосте місце у світі за кількістю прихильників з України. Але найвражаючий показник - це залучення аудиторії. Протягом семи днів зі сторінкою взаємодіяли (тобто «лайкали», коментували, поширювали контент) понад 141 тисячу користувачів. В Україні існує близько десяти сторінок, які мали цей показник вищим ніж 20 тисяч хоча б один раз й усім їм знадобилося набагато більше часу, щоб «розкрутити» себе. За місяць зі сторінкою «ЄвроМайдан» взаємодіяли 73,37% її прихильників. Це - один з найкращих показників у світі! Слід визнати, що популярність ресурсу зумовлена передусім потужним суспільним інтересом до самої теми, яку він висвітлює. Тим не менше, велику роль відіграла й змістовність та оперативність повідомлень, що з'являються (кожні 10 - 15 хвилин) на сторінці спільноти.

 

Про секрети успіху сторінки «ЄвроМайдан» та про подальші плани її розробників «Дню» розповіла Інна - один з модераторів ресурсу. Називати своє прізвище дівчина відмовилась. «Усі ми звичайні люди і несемо ризики - ви самі розумієте які», - пояснила вона.

 

З якою метою створювалась сторінка? Чи відповідає теперішній результат початковому задуму?

- Ми створили сторінку для того, щоб інформувати людей про масові акції, пов'язані з непідписанням Угоди про асоціацію з ЄС. По мірі розгортання подій сторінка фактично переросла у повноцінне медіа з висвітлення новин, анонсування подій, мобілізації людей тощо. Крім того, ми стали своєрідним координаційним центром - почали відстежувати потреби Майдану та допомогу, яку пропонували читачі. Після місяця роботи сторінка сягнула небувалих показників популярності.

 

- Завдяки чому вам це вдалося?

- Це - комплексний підхід. Силовий розгін Євромайдану став темою №1 для всіх світових ЗМІ. У свою чергу, наша редакція оперативно надавала різноманітну перевірену інформацію щодо цих подій. Чому я говорю «редакція»? Тому що, коли обсяг новин та запитань різко збільшився (це сталося ще за кілька днів до силової зачистки), ми вирішили побудувати роботу модераторів більш системно - аби ефективно працювати в режимі 24/7. Зараз над наповненням сторінки працює вісім людей (зокрема й бек-офіс, який займається моніторингом ЗМІ, та польовий фотокореспондент).

 

Чи важливий для вас зворотний зв'язок з користувачами? Як він реалізується?

- Безумовно. Мушу визнати, що це один з найважчих моментів - як з технічної, так і з емоційної точки зору. Щодня ми отримуємо сотні повідомлень, а в період після зіткнень з «Беркутом» їх кількість доходила до кількох тисяч. Люди з різних країн пропонують допомогу, висловлюють свої ідеї, ставлять запитання, діляться своїми бідами. Мабуть, таку активність можна пояснити відсутністю повноцінної двосторонньої комунікації з політиками - нам пишуть ті, хто зневірився почути відповіді від них. Ми намагаємося відповідати, користуючись усім масивом наявних у нас даних та контактів. Допомогу спрямовуємо тим, хто її потребує; репостимо фотографії та відеозвернення; розміщуємо найцікавіші думки; надаємо людям контакти, про які вони запитують. Але, на жаль, встигнути змістовно відповісти на всі повідомлення фізично неможливо. Найчастіше лунають два запитання: «як допомогти?» та «що робити далі?»

 

Чи буде сторінка продовжувати свою роботу після завершення акцій?

- Сторінка, безумовно, житиме й далі попри все. Зробити перетворення у системі миттєво не вдалося, тому важко сказати, скільки триватимуть ці процеси. Ми налаштовані працювати, оскільки потреба людей в оперативній та достовірній інформації нікуди не зникне.

 

Роман Гривінський, «День»

Фото - http://www.day.kiev.ua

 

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Роман Гривінський, «День»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду