Громадські організації пишуть листа до ЄС з приводу демократії

14:30,
20 Листопада 2010
11466

Громадські організації пишуть листа до ЄС з приводу демократії

14:30,
20 Листопада 2010
11466
Громадські організації пишуть листа до ЄС з приводу демократії
Напередодні саміту Україна-ЄС представники низки громадських організацій готують листа до європейських інституцій. У зверненні вони закликають на найвищому рівні порушити питання забезпечення демократії в Україні
У листі громадські організації висловлюють позицію, що в Україні, незважаючи на постійні запевнення з боку влади щодо дотримання демократичних норм, посилюються  процеси згортання демократії.
 

«Основна ідея cпільного звернення – донести до європейської спільноти та української влади, що демократичні цінності складають основу основ для інтеграції України до ЄС,  вони не можуть бути предметом компромісу, навіть якщо йдеться про просування України в економічному плані. Не може стабільність підмінити демократію» - наголосила  в інтерв'ю Deutsche Welle одна з ініціаторок листа й координатор Громадської Кампанії Новий Громадянин Світлана Заліщук.
 

За її словами, ідея написати до ЄС з’явилася серед експертів та громадських діячів в Україні, які опікуються європейською інтеграцією, й одразу знайшла підтримку багатьох людей. Серед підписантів - мережа «Опора», Громадянська Асамблея України, Комітет виборців України, Українська Гельсінська спілка з прав людини, ініціатива «Новий Громадянин» та Демальянс» - уточнила Заліщук.
 

Після оприлюднення звернення до ЄС громадські активісти очікують від учасників саміту почути про важливість забезпечення демократії в Україні, а також розраховують порушити суспільну дискусію в Україні.  Утім, окремі експерти висловлюють застереження, що такий лист можуть сприйняти як вимогу зупинення чи гальмування переговорів щодо Зони вільної торгівлі з ЄС з політичних мотивів, а також як бажання активістів «насолити владі, яка не подобається».
 

На думку німецького політолога Андреаса Умланда, серйозною проблемою в комунікації України та Євросоюзу нині є те, що Київ хоче від Брюсселя якогось конкретного сигналу щодо  перспективи членства в ЄС: «А ЄС каже – ні, ми будемо говорити про ці практичні кроки, які можна за декілька років, чи навіть місяців, вирішити, і ось ця розбіжність комунікацій. Україні треба більше приділяти увагу  здійсненню цих практичних кроків, тому що механізм європейської бюрократії і взагалі мислення європейських політиків таке – що вони більше дивляться на реальні справи ніж на ідеї європейськості», - каже Умланд.
 
 

Ольга Веснянка, «Німецька хвиля»
 
Ілюстрація - www.dw-world.de
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ольга Веснянка, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду