EUobserver: візит Януковича в Брюссель відбудеться на тлі «неприємного запаху»

13:43,
11 Вересня 2010
19209

EUobserver: візит Януковича в Брюссель відбудеться на тлі «неприємного запаху»

13:43,
11 Вересня 2010
19209
EUobserver: візит Януковича в Брюссель відбудеться на тлі «неприємного запаху»

Візит Президента України Віктора Януковичадо Брюсселя відбудеться на тлі негативу у сфері громадянських свобод в Україні. про це йдеться у статті «Неприємний запах напередодні поїздки Януковича до Брюсселя», інтернет-видання Євросоюзу EUobserver, пише інформаційне агентство УНІАН.

 

«"Наїзди" на провідні неурядові громадські організації з боку української Служби безпеки в останні місяці зіпсували проєвропейські запевнення Президента Віктора Януковича перед його візитом до Брюсселя у понеділок (13 вересня)», - пише у статті журналіст Ендрю Реттман.

 

Він, зокрема, також згадує про затримання на 11 годин в аеропорту «Бориспіль» керівника українського представництва німецького фонду Конрада Аденауера пана Ніко Ланге, а ще - візити представників СБУ до неурядових громадських організацій, що користувалися грантами міжнародного фонду «Відродження».

 

«Особиста поведінка офіцерів СБУ була дуже ввічливою. Однак, коли якийсь офіцер служби безпеки приходить до вас в офіс і ставить запитання, чи це насправді ввічливо? Яке право вони мають на це?», - цитує автор матеріалу київського директора фонду «Відродження» Євгена Бистрицького.

 

Видання також згадує зникнення харківського журналіста Василя Климентьєва, допити в СБУ українського блоггера Олега Шинкаренка, заяви журналіста німецької «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг» Конрада Шуллера про залякування представниками СБУ людей, які спілкувалися з ним, а також позбавлення ліцензій на мовлення двох українських телеканалів - 5-го каналу і ТВі.

 

Європейський журналіст водночас відзначає, що Київ робить певні кроки, щоб обмежити шкоду для свого іміджу. Зокрема, він нагадує, що СБУ заявила про завершення свого розслідування щодо діяльності іноземних неурядових громадських організацій і більше не повертатиметься до цього питання. Крім того, пан Реттман зазначає, що міліція Харкова напряму доповідає результати розслідування справи Василя Климентьєва міністру внутрішніх справ України.

 

«Разом з цим, ці дії мало допомогли у відновленні довіри», - констатує журналіст "EUobserver".

 

«Думаю, окремі люди бачать, як багато вони (представники української влади - УНІАН) можуть (у плані здійснення репресій)... Було б великим розчаруванням, якщо ми (Євросоюз), вітаючи демократичні цінності, мовчатимемо, коли вони порушуються», - цитує видання слова  Ніко Ланге. Нагадаємо, його на 11 годин затримали в аеропорту «Бориспіль».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду