Британська Рада, Ґете-Інститут, Італійський Інститут культури, Французький культурний центр і Польський Інститут об’єдналися в «український кластер»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Британська Рада, Ґете-Інститут, Італійський Інститут культури, Французький культурний центр і Польський Інститут об’єдналися в «український кластер»
18 січня, у п’ятницю, у центральному офісі Представництва Європейської Комісії в Україні у присутності Посла Ієна Боуга і послів країн-засновників буде підписано документи про заснування «українського Кластеру»[*] національних культурних інституцій ЄС (European Union National Institutes for Culture - EUNIC).
Що таке EUNIC?
EUNIC – це об’єднання тих національних культурних інституцій, які працюють поза національними кордонами і наділені певним рівнем автономії від своїх урядів. EUNIC на сьогоднішній день об’єднує організації з 25 країн Европейського Союзу і орієнтується на збільшення цієї кількості через залучення національних культурних інституцій з усіх країн-членів. Метою EUNIC є вироблення ефективного партнерства і розширення зв’язків між органзаціями-учасниками, промоція культурного розмаїття і покращення взаєморозуміння між Європейськими спільнотами, зміцнення міжнародного діалогу та співробітництво з країнами поза межами ЄС. EUNIC діє на двох комплементарних рівнях:
- Перший рівень об’єднує Голів чи Генеральних Директорів національних культурних інституцій.
- Другий рівень складається з кластерів національних культурних інституцій у галузі культури, розташованих у містах Європи, які співрацюють у рамках єдиних проектів.
Мета EUNIC-Україна
EUNIC-Україна, котрий діє у рамках загальної організації EUNIC і працює в Україні, націлений на створення ефективного партнерства та налагодження зв’язків між Національними культурними інституціями Європейського Союзу, на промоцію культурного розмаїття і покращення порозуміння між Європейськими Спільнотами, зміцнення міжнародного діалогу та підтримку українських євроінтеграційних прагнень.
Засоби досягнення цієї мети:
- Робота над спільними проектами, які промують краще розуміння європейської культури у її різноманітності,
- Праця у якості партнера Европейської комісії при визначенні та імплементації Європейської культурної політики, проведення спільних досліджень, які становитимуть цінність для Європейської Комісії та інших оранізацій (напр., Ради Європи) у розширенні розуміння спектру Европейських культурних питань,
- Обстоювання особливої цінності культурних стосунків у питаннях промоції і зміцнення міжнаціонального порозуміння і, зокрема, боротьба за сильний і незалежний голос культурного сектора,
- Праця у якості партнера під час спілкування з місцевими публічними і приватними інституціями щодо Європейських культурних питань, які становлять спільний інтерес,
- Діяльність, яка має полегшити подання пропозицій на участь у проектах, фінансованих ЄС,
- Співробітництво з українськими партнерами.
Додаткову інформацію можна отримати, зв’язавшись із Єжи Онухом, Директором Польського Інститутут в Києві або з представниками організацій-засновників. Контактні телефони: 288-03-04, 278-16-01, 278-30-65, e-mail:
[*] Кластер у термінології ЄС означає об’єднання, підрозділ.