Ірина Бекешкіна радить журналістам спілкуватися з політиками жорстко і прямо

14:48,
24 Липня 2007
5389

Ірина Бекешкіна радить журналістам спілкуватися з політиками жорстко і прямо

14:48,
24 Липня 2007
5389
Ірина Бекешкіна радить журналістам спілкуватися з політиками жорстко і прямо

Учасники всеукраїнського форуму Громадянської Асамблеї України закликали журналістів ставити прямі жорсткі питання представникам політичних сил, які мають намір взяти участь у позачергових парламентських виборах.

 

«В умовах політичної кризи на передодні виборчої компанії потрібно, щоб жорсткі прямі питання звучали публічно», - наголосила Ірина Бекешкіна, науковий керівник фонду «Демократичні ініціативи», 24 липня на відкритті форуму ГАУ «Політична криза: позиції громадянського суспільства», - «Коли публічно у політиків питають, що вони хочуть зробити для поліпшення медицини, а політики відповідають: „Колишня влада запустила медицину...”, то люди це слухають. Коли запитання поставлять повторно, а політик почне говорити те саме, то люди зрозуміють, що він порожній. А на третій раз він уже подумає і, можливо, залучить якихось медиків, щоб вони придумали якусь програму».

 

Також, вона переконана, що на сьогодні громадяни не отримують достатньо інформації про діяльність політичних сил: «Ми маємо ситуацію, за якої, з одного боку інформації забагато, а з іншого -  громадяни хочуть знати про пропозиції партії щодо складу майбутнього уряду, кого партії пропонуватимуть на посаду прем’єра, про можливе підвищення зарплат і пенсій тощо».

 

За її словами, напередодні виборів партії «займаються красивими картинками», наймають піарників, іміджмейкерів та медійників, але жодна політична сила не шукає аналітиків для розробки передвиборної програми.

 

«На жаль, у нас ЗМІ багато в чому обслуговують політиків. Саме політики задають їм порядок денний і значною мірою використовують журналістів. Добре, що у нас є плюралізм, коли у ЗМІ громадяни бачать представників різних сил. Але незручні питання журналісти ставлять украй рідко, і не добиваються відповіді», - переконана Ірина Бекешкіна. За її словами, рівень довіри до ЗМІ, на відміну від державних інституцій, є позитивним, але щороку стає меншим і меншим. Приміром, восени  2005 року  він становив +20, а в червні 2007 року -  +6. 

 

Також учасники Громадської Асамблеї України оприлюднили пропозиції громадянського суспільства, спрямовані на вихід з політичної кризи. ГАУ провела регіональне обговорення питань політичної кризи за участі різних громадських об’єднань. Схожі пропозиції подолання політичної кризи були у представників усіх регіонів. Серед них - внесення змін до Конституції України і визначення однієї, президентської або парламентської, форми правління з метою запобігання протистояння двох гілок виконавчої влади, запровадження відкритих списків виборців, проведення люстрації у вищих ешелонах влади, судова реформа. 

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду