Верховна Рада ухвалила закон про референдум у другому читанні та в цілому
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Верховна Рада ухвалила закон про референдум у другому читанні та в цілому
26 січня Верховна Рада 255 голосами «за» ухвалила проєкт закону «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» №3612 у другому читанні і в цілому. Про це повідомили на офіційному порталі парламенту. За результатами голосування, більшість правок, на яких автори наполягали, була відхилена.
Як роз'яснили в Коаліції Реанімаціний пакет реформ, закон передбачає:
- Проведення всеукраїнського референдуму за предметом:
- затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України;
- загальнодержавного значення;
- про зміну території України;
- про втрату чинності закону України або окремих його положень.
- Розширення суб'єктів процесу референдуму: ними можуть бути як політичні партії, так і громадські організації.
- Електронні процедури під час організації та проведення всеукраїнського референдуму, в тому числі електронних голосувань.
Згідно з Конституцією України, всеукраїнський референдум призначається Верховною Радою або президентом відповідно до їхніх повноважень, а також проголошується Главою держави за народною ініціативою. Всеукраїнський референдум не допускається щодо законопроєктів з питань податків, бюджету та амністії.
Раніше Коаліція РПР закликала парламент ухвалити законопроєкт, замінивши його назву на «Про всеукраїнський референдум».
Експерти громадської спілки зауважили, що 26 квітня 2018 року Конституційний Суд України визнав неконституційним Закон України «Про всеукраїнський референдум» 2012 року.
За словами експертів Коаліції РПР, проєкт закону «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» № 3612 — перший законопроєкт у сфері народовладдя, підготовлений інклюзивною парламентською робочою групою, до якої долучені незалежні експерти та представники громадянського суспільства. Законопроєкт пройшов процес широких обговорень, у яких взяло участь понад 500 учасників.
«Інструмент всеукраїнського референдуму є не просто важливим елементом прямої демократії, а одним з механізмів українського державотворення. Саме у 1991 році на всеукраїнському референдумі було підтверджено Акт проголошення незалежності України, з чого почалося нова сторінка української державності, побудованої на цінностях демократії та свободи», — зауважили в Коаліції РПР.
Нагадаємо, лідери РПР поділилися з нашими журналістами досягненнями сімох років діяльності із впровадження реформ.
Юлія Кириченко, членкиня правління Центру політико-правових реформ і співголова ради Коаліції «Реанімаційний пакет реформ», розповіла, як громадськість стає реальним партнером держави.
Фото Миколи Лазаренка, president.gov.ua