cs.detector.media
26.07.2012 18:30
Громадські організації закликають не визначати юридичний статус електронних ЗМІ
Проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства до 2020 року хочуть ухвалити в рекордно стислі строки

Громадськість попросила виключити пункт про юридичне визначення статуту електронних ЗМІ зі Стратегії розвитку інформаційного суспільства. Про це йшлося на розширеному засіданні науково-технічної ради Національної програми інформатизації, яке відбулося 26 липня в прес-клубі Кабміну.

 

Учасники засідання обговорили проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства, який має бути представлений уряду до 3 серпня. У той час, коли представники міністерств і відомств наголошували на важливості і необхідності цього документу, громадськість та науковці все ж зробили кілька важливих зауважень щодо змісту. Зокрема Елліна Шнурко-Табакова (Інтернет-асоціація України) попросила виключити з розділу «Основні напрями реалізації стратегії» пункт про визначення юридичного статусу ЗМІ, що створюють виключно електронні інформаційні ресурси, оскільки це загрожує свободі слова.

 

Її пропозицію підтримала Світлана Остапа («Детектор медіа»), яка, крім того, сказала, що в проекті стратегії чомусь не йдеться про впровадження цифрового мовлення. Вона також поцікавилася, чи передбачає заплановане впровадження суспільного мовлення роздержавлення ЗМІ.

 

А Юрій Радченко (Українська асоціація розробників та користувачів вільного/відкритого програмного забезпечення) запропонував узгодити запропоновані в проекті терміни з міжнародними. «Це питання міжнародної взаємодії», - сказав він.

 

Україна в міжнародних рейтингах у сфері розвитку інформаційного суспільства має ввійти в тридцятку провідних країн світу - саме таким може бути один з очікуваних результатів запровадження Стратегії розвитку інформаційного суспільства.

 

Стратегія повинна не тільки підвищити національну конкурентоспроможність за рахунок розвитку людського потенціалу, насамперед у високо інтелектуальних сферах праці, а також розширити експортний потенціал ІКТ-індустрії України.

 

За словами модератора засідання Володимира Семиноженка, якщо Стратегія буде ухвалена протягом місяця, то її пропозиції можуть бути враховані в проекті бюджету на наступний рік.

 

«Детектор медіа»

cs.detector.media
DMCA.com Protection Status