cs.detector.media
Валерія Буняк
09.01.2025 12:36
Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо сприяння розвитку волонтерства серед здобувачів освіти
Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо сприяння розвитку волонтерства серед здобувачів освіти
Згідно із законопроєктом №11159, досвід волонетерства стане частиною мотиваційного листа для вступу до закладів вищої освіти.

Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №11159 щодо сприяння розвитку волонтерства серед здобувачів освіти. За нього проголосували 298 парламентарів. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроєкту є адаптація законодавства України до права ЄС в частині визнання результатів волонтерської діяльності, розвиток культури соціальної відповідальності в суспільстві, особливо серед дітей та молоді, та збільшення частки суспільства, охопленої волонтерством.

На думку авторів законопроєкту, волонтерство дає молоді можливість розвивати свої навички та отримувати практичний досвід, що сприятиме покращенню її соціальної та економічної інтеграції в суспільства та ринок праці.

Законопроєкт передбачає:

У 2019 році були прийняті зміни до Закону про освіту, за якими при вступі враховується бала за мотиваційний лист абітурієнта, але вага бала за мотиваційний лист може становити від 0 до 1 відсотка конкурсного бала, і за умови оприлюднення результатів оцінювання мотиваційних листів на веб-сайті закладу до початку основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

«Мотиваційний лист матиме невелику вагу, тобто він не буде критично можливим при обчислені бала під час вступу. Проте, все-таки це та новація, яка на нашу думку надасть можливість університетам обирати кращих студентів, а самим абітурієнтам думати, навіщо їм той  чи інший заклад освіти», - зазначала тоді міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Нагадаємо, згідно з дослідженням Pace Panel, яке компанія Publicis Groupe Ukraine провела разом із Factum Group Ukraine у 2023 році, 83% опитаних українців продовжували стабільно донатити або волонтерити. Найбільше донатили люди віком 25–34 роки (87%), а також 16–24 (85%) і 35–44 (84%).  

За даними дослідження «Рівень стійкості та згуртованості українців», проведеного агенцією Info Sаpiens 12—14 квітня 2024 року, стійкість старших опитаних українців частіше підтримують віра в ЗСУ, бога та державу. Натомість українці молодших і середніх вікових груп частіше вказували чинником стійкості родичів, щоденну працю, участь у волонтерстві, а також усунення від негативних новин і культурні продукти.

Читайте також:

Ілюстрація: pexels.com

cs.detector.media
DMCA.com Protection Status