cs.detector.media
Анна Єгорова
«ЗМІ для змін»
06.02.2024 08:00
Для громадського сектору розробили путівник інструментами штучного інтелекту
Для громадського сектору розробили путівник інструментами штучного інтелекту
Chat GPT, deepfake (дипфейки), shallowfake (шелоуфейки), цифровий фандрейзинг, формування контенту, цифрові камери відеоспостереження з функцією розпізнавання обличчя — це тільки верхівка айсберга інструментів ШІ, які можуть вплинути на роботу громадського сектору.

Гайд для організацій громадянського суспільства «Інструменти штучного інтелекту» розробила громадська організація «Центр демократії та верховенства права» (ЦЕДЕМ), щоб підвищити обізнаність про виклики та загрози, з якими пов’язане використання інструментів штучного інтелекту. Про це «Детектору медіа» повідомила команда ЦЕДЕМ.

Зазначається, що гайд охоплює такі проблеми:

Гайд створили на основі матеріалів експертної дискусії «Штучний інтелект і організації громадянського суспільства» форуму «Штучний інтелект 2.0: регулювання та робота під час війни».

Укладачі написали у вступі до гайду, що громадським організаціям доцільного використовувати ШІ, адже він значно спростить і пришвидшить робочі процеси. «Водночас слід вчитися відповідально й раціонально користуватися його інструментами та враховувати ризики», — йдеться у вступі.

Гайд створено в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується «ІСАР Єднання» в консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).

Нагадаємо, експертка зі штучного інтелекту, медіаграмотності та адвокації законодавчих змін, юристка громадської організації «Лабораторія цифрової безпеки» Тетяна Авдєєва розповіла «Детектору медіа», як захистити свої персональні дані, які є шляхи безпечної комунікації, зокрема під час війни, а також які дані окупанти можуть використати проти нас.

Зображення: фрагменти гайду

cs.detector.media
DMCA.com Protection Status