cs.detector.media
30.11.2023 11:01
Українців закликають не шукати зниклих безвісти та полонених через телеграм чи фейсбук
Українців закликають не шукати зниклих безвісти та полонених через телеграм чи фейсбук
Безкоштовно і професійно цим займаються лише фахівці уповноважених державою органів.

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими закликають не передавати неперевіреним особам персональні дані полонених та зниклих безвісти. 

«Зростає число телеграм-каналів та сторінок соцмереж, що обіцяють знайти військовослужбовців, які потрапили в полон або зникли безвісти. Для цього вони просять у рідних та близьких персональні дані та іншу інформацію. Втім, чимало таких каналів організовують шахраї або представники спецслужб агресора. Шахраї будуть видурювати у вас гроші. Спецслужбісти будуть маніпулювати вами чи вдаватися до шантажу», — звернулись до рідних та друзів полонених і зниклих безвісти в коордштабі.

Там нагадали, що не можна передавати незнайомцям дані військовослужбовців — адресу проживання, номери телефонів, номер бригади, військову спеціальність, профілі соцмереж, а також місце розташування підрозділу, фото, зокрема з побратимами. Адже цим можна погіршити становище близької людини. 

У коордштабі наголошують: «Насправді ніхто у фейсбуці чи телеграмі не буде займатися пошуками вашої близької людини. Це професійно та безкоштовно роблять тільки фахівці уповноважених державою органів».

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими має представництва у всіх регіонах: у Львові, Харкові, Вінниці, Миколаєві, а також у столиці. Записатися на прийом або отримати консультації можна телефоном (номери вказані на офіційному сайті коордштабу в розділі «Контакти»).

Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що робоча група Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими дала рекомендації щодо спілкування з медійниками. Поради стосуються звільнених з полону, родичів полонених, зниклих безвісти за особливих обставин, а також самих журналістів.

Також ми писали про те, що російські спецслужби збирають персональні дані військовополонених та їхніх рідних через фейкові анкети, та публікували рекомендації КЖЕ щодо висвітлення тем, пов’язаних із українськими полоненими.

Ілюстративне фото: сайт Офісу президента

cs.detector.media
DMCA.com Protection Status